komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 21 marca 2019

Lubomira, Benedykta

Budowa Jagiełły 6 we Wrocławiu na ostatniej prostej [FOTO]

czwartek, 14.3.2019 08:00 , komentarze: 0 , odsłony: 214
kategorie artykułu:

Inwestycja Jagiełły 6 na ostatniej prostej - już w połowie roku gotowy będzie budynek wraz z odrestaurowaną ścianą starej kamienicy, a zewnętrzne zdobienia odzyskają swój dawny blask. Przy ul. Jagiełły 6 powstaje 69 apartamentów, taras wypoczynkowy na dachu oraz eleganckie lobby w stylu art déco.  

Budowa Jagiełły 6, prestiżowej inwestycji mieszkaniowej na Kępie Mieszczańskiej, jest na ostatniej prostej. Ekipa budowlana generalnego wykonawcy skończyła stan surowy zamknięty. – Powiesiliśmy wiechę. Wykańczamy wnętrze budynku i prowadzimy prace przy elewacji. Na podstawie archiwalnych planów odtworzymy detale fasad i przywrócimy dawną świetność zachowanej ścianie kamienicy z początku XX wieku – mówi Szymon Smółkowski, manager techniczny dewelopera Bouygues Immobilier, która realizuje inwestycję.

Art déco i odpoczynek na dachu

Jednym z głównych atutów Jagiełły 6 będzie ogólnodostępny taras dla mieszkańców na dachu budynku. Skorzystają z niego wszyscy przyszli mieszkańcy, którzy będą mogli się tu spotkać i razem spędzić wolny czas. – Ta przestrzeń zapewni mieszkańcom prawdziwe poczucie wspólnoty, a równocześnie prestiżu. Mieszkanie na Kępie Mieszczańskiej zawsze było marzeniem wielu wrocławian. Teraz staje się to możliwe, ta część miasta przeżywa właśnie swój renesans – mówi Maciej Faltus, senior project manager Bouygues Immobilier Polska. Po wjeździe na dach piątego piętra podziwiać można widok na Kępę Mieszczańską, Odrę i centrum Wrocławia. Taras będzie miał ok. 60 mkw. powierzchni.

Co jeszcze wyróżnia Jagiełły 6 spośród innych inwestycji o podwyższonym standardzie w centrum miasta? Jej dużą zaletą jest połączenie walorów zabytkowej kamienicy z atutami nowoczesnej architektury. Postarała się o to pracownia architektoniczna Zbigniewa Maćkowa, która zadbała, aby styl budynku nawiązywał do kamienic z początku XX wieku, a zachowana fasada kamienicy z 1905 roku zachwycała tak jak kiedyś bogatymi detalami, które zostaną odtworzone na podstawie archiwalnych planów i zdjęć. Niepowtarzalnego charakteru inwestycji nada również lobby zaprojektowane w stylu art déco. To styl wyróżniający się dbałością o szczegół i wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów. W lobby dominować będą, charakterystyczne dla nowoczesnego art déco, geometryczne wzory i eleganckie odcienie czerni, bieli i szarości.

Fot. Maciej Lulko

 

Wasze komentarze


środa, 20.3.2019 08:15
poniedziałek, 18.3.2019 08:00
sobota, 16.3.2019 14:25
piątek, 8.3.2019 12:00
czwartek, 7.3.2019 08:00
wtorek, 5.3.2019 13:32
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki