komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 19 stycznia 2019

Henryka, Mariusza

Bilety na BRAVE KIDS już w sprzedaży!

środa, 23.5.2018 12:00 , komentarze: 0 , odsłony: 342
kategorie artykułu:

22 maja rozpoczęła się sprzedaż biletów na tegoroczną edycję Brave Kids. Grupa dzieci i młodzieży z 3 kontynentów będzie wspólnie tworzyć jedyny w swoim rodzaju, pełen artystycznych wrażeń spektakl, który zostanie zaprezentowany podczas finału, 8 lipca we Wrocławiu. To wydarzenie bezprecedensowe na skalę światową. 

W tym roku uczestnicy Brave Kids spotkają w 9 miastach w Polce i 6 za granicą: na Słowacji, Ukrainie, Węgrzech, w Gruzji i Rumunii. Wydarzenie rozszerza też swoją formułę poprzez Brave Kids Reunion, czyli specjalny program, w ramach którego wystąpią wybrani uczestnicy poprzednich edycji. 

Kulminacją artystycznej współpracy gości Brave Kids stanie się rozśpiewany i roztańczony, wielokulturowy spektakl, który odbędzie się 8 lipca we wrocławskiej Hali Stulecia. Bilety na to widowisko, prezentujące umiejętności ponad 150 młodych artystów, kosztują odpowiednio w przedsprzedaży od 25 zł. W dniu koncertu od  50 zł. Można je zakupić na portalu Eventim i w jego punktach dystrybucji. Każdy, kupując bilet na Wielki Finałowy Spektakl, przyczynia się do spełnienia marzeń dzieci z najbiedniejszych części świata. Całkowity przychód ze sprzedaży biletów przeznaczamy zostanie bowiem na pokrycie kosztów podróży dzieci pochodzących z domów dziecka czy szkół w Nepalu, Gruzji, Indii i Kenii, takich jak Purnima.

Sztuka w cieniu historii

Purnima jest jedną z uczestniczek tegorocznego Brave Kids. Pochodząca z Indii, reprezentuje Międzynarodowy Ruch Dzieci i ich Przyjaciół Nanhi Dunya, organizację, która zapewnia bezpłatną edukację dla dzieci z ubogich rodzin oraz dzieci niepełnosprawnych. Ma czternaście lat i jest najmłodsza spośród czworga rodzeństwa. Ojciec dziewczynki jest kierowcą taksówki kursującej w rejonie himalajskiego Garhwalu, a matka zajmuje się domem. Pasją nastolatki są murale – sztuka artystycznego zdobienia ścian. Purnima  lubi także taniec freestyle, a w przyszłości chciałaby zostać projektantką mody. 

Nasza bohaterka, wspólnie z piątką rówieśników zaprezentuje hinduskie mantry oraz ludowe pieśni i tańce. Ważnym elementem występu zespołu Nanhi Dunya będą oryginalne kostiumy, ozdoby oraz wykorzystanie tradycyjnych instrumentów. Podczas warsztatów Brave Kids goście z Indii będą uczyć wszystkich chętnych dwóch piosenek, przygotowanych specjalnie na tę okazję, oraz prostych wyrażeń w różnych odmianach ojczystego języka.  Dla Purnimy, podobnie jak i dla wielu innych uczestników, przyjazd na Brave Kids to być może jedyna okazja do zagranicznej podróży. 

- Dzieci osierocone, porzucone, które mieszkają na ulicy odarte są z poczucia bezpieczeństwa. Na co dzień - są dla ludzi niewidoczne. Podczas Brave Kids mają szansę poczuć się inaczej – mówi Iwona Frydryszak, koordynatorka projektu - Stają na scenie przed tysięczną publicznością i w przenośni jak i  w rzeczywistości wznoszą się ponad oczami dorosłych, tymi którzy do tej pory spoglądali na nie z góry, odwracali wzrok. Jest to doświadczenie, które je wzmacnia i realnie zmienia ich los. – podsumowuje. 

Trzy tygodnie emocji

Od 16 czerwca do 8 lipca uczestnicy Brave Kids i Brave Kids Reunion będą przełamywać społeczne i kulturowe podziały, integrując się poprzez artystyczne działania.

Nie tylko goście z zagranicy będą przeżywać emocje związane z wizytą w Polsce i występami na scenie. To ważny czas również dla 87 rodzin, które do 1 lipca będą gościć małych artystów. Z jednej strony pełnią one rolę gospodarzy i przewodników po naszej kulturze, a z drugiej – mają szansę poznać odważne dzieciaki z różnych części świata. 

Od początku lipca w Obornikach Śląskich koło Wrocławia odbywać się będą przygotowania do najważniejszego momentu projektu – spektaklu finałowego. Będzie to artystyczne spotkanie wieńczące trzytygodniową przygodę, a dla niektórych dzieci także – podróż życia. 8 lipca, w jednym miejscu – wrocławskiej Hali Stulecia, będzie można wspólnie cieszyć się muzyką oraz tańcem i doświadczyć porozumienia ponad wszelkimi różnicami. 

Więcej informacji o biletach na stronie projektu: http://www.bravekids.eu/

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 6 godz temu
czwartek, 17.1.2019 12:00
czwartek, 17.1.2019 11:54
czwartek, 17.1.2019 10:00
czwartek, 17.1.2019 08:00
środa, 16.1.2019 14:44
środa, 16.1.2019 08:00
poniedziałek, 14.1.2019 17:53
Kserokopiarki
Teagle
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Sklep AZE
New-House
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
monitoring GPS