komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 23 października 2019

Marleny, Seweryna

Bezpłatne warsztaty w CRZ Krzywy Komin

piątek, 13.9.2019 08:00 , komentarze: 0 , odsłony: 239
kategorie artykułu:

Fundacja OPEN MIND zaprasza seniorów do nadodrzańskiego CRZ Krzywy Komin, które zamieni się w prawdziwą Trampolinę do kultury”. To cykl bezpłatnych warsztatów i spotkań w siedmiu pracowniach tematycznych. Na seniorów czeka specjalna oferta pracowni Trampolina Senior. W programie pracowni znalazły się m. in. warsztaty komputerowe, fotograficzne, krawieckie, rękodzielnicze i spotkania międzypokoleniowe.

„Trampolina do kultury” to profesjonalna, całoroczna oferta edukacyjna dla dzieci, dorosłych i seniorów. Motyw „Trampoliny” symbolizuje niepohamowaną twórczość, dynamiczny rozwój i wspólną zabawę, w której udział wezmą całe rodziny.

Program „Trampolina do kultury” obejmuje ok. 60 bezpłatnych wydarzeń – warsztatów, szkoleń i spotkań, podczas których uczestnicy będą poznawać dawne techniki rękodzieła, nabywać umiejętności posługiwania się nowymi technologiami oraz rozwijać kompetencje kulturowe i artystyczne pasje. Łącznie to ponad 400 godzin kreatywnych działań! Zajęcia odbędą się w blokach tematycznych: Kultura Mebla, Kultura Książki, Kultura Ubioru, Kultura Animacji Graficznej oraz Kultura Liderów Kultury. 

Osoby po 60. roku życia, oprócz udziału w zajęciach pięciu podstawowych cykli, mogą skorzystać również z dedykowanej im Trampoliny Senior. Trampolina Senior składa się z bezpłatnych warsztatów i szkoleń o zróżnicowanej formie i tematyce. Uczestnicy znajdą w nich zarówno artystyczną ekspresję, jak i naukę praktycznych umiejętności m.in. z zakresu użytkowania nowych technologii. Najbliższe zajęcia w zakresie obsługi komputera startują już 1 października! W trakcie warsztatów uczestnicy zdobędą podstawowe umiejętności posługiwania się komputerem, przeglądarką internetową, pocztą elektroniczną oraz programem Skype w stopniu podstawowym. Łącznie 12 godzin!

W programie Trampoliny Senior znalazły się m. in. niestandardowe warsztaty kulinarne, rzemieślnicze, fotograficzne, komputerowe czy decoupage. Cykl będzie również okazją do międzypokoleniowych spotkań, podczas których uczestnicy będą mogli uczyć się od siebie wzajemnie, korzystając z potencjału różnorodności wiedzy, doświadczeń i umiejętności. Seniorzy wraz z młodszym pokoleniem wezmą udział w warsztatach szycia oraz spotkaniu wokół opowieści o dawnych zwyczajach, kulturze lokalnej i obrzędowości. 

Działania edukacyjne w ramach „Trampoliny do kultury” mają na celu nie tylko rozwój zainteresowań oraz nabywanie innowacyjnych umiejętności; to także przestrzeń nawiązywania relacji rodzinnych i sąsiedzkich. Projekt jest realizowany na wrocławskim Nadodrzu, gdzie Centrum Rozwoju Zawodowego „Krzywy Komin” od lat prowadzi działalność edukacyjną i kulturotwórczą, budząc kreatywność lokalnej społeczności. Program „Trampoliny do kultury” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Więcej informacji o programie i zapisy: 

CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a Wrocław
tel. 71 733 44 30
trampolinadokultury.pl, krzywykomin.pl

 

Wasze komentarze

czwartek, 17.10.2019 11:54
czwartek, 19.9.2019 08:00
czwartek, 19.9.2019 06:00
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele