Bezpłatne USG bioderek we Wrocławiu. Zapisz swoje dziecko już dziś

poniedziałek, 30.5.2022 15:02 108 0

Profilaktyka to podstawa, zwłaszcza u najmłodszych wrocławian – mówią specjaliści z Centrum Medycznego Magnolia Park. W Dzień Dziecka zapraszają wszystkich rodziców, by przyszli ze swoimi niemowlakami do Magnolia Park na bezpłatne USG bioderek.

Jest bezbolesne, trwa zaledwie 15 minut i pomaga w wykryciu poważnej choroby. Badanie USG bioderek to złoty standard w profilaktyce pierwszych tygodni życia dzieci. Lekarze kierują na nie już po wypisie ze szpitala, jednak kolejki na refundowaną wizytę to kilka miesięcy oczekiwania.

- Niezbędnym minimum jest wykonanie badania dwukrotnie - po 6. i po 12. tygodniu życia dziecka. Te ramy czasowe wynikają z etapów rozwoju samych stawów. Wykonując badanie przed 6. tygodniem życia, można uzyskać tak zwany wynik fałszywie dodatni, co oznacza, że obraz młodego stawu w USG może imitować stan nieprawidłowy. Badanie po 12. tygodniu życia natomiast sprawdza obraz kostnienia kości udowej - wyjaśnia Michał Dudek, pediatra z Centrum Medycznego Magnolia Park. 

Z okazji Dnia Dziecka Centrum Medyczne Magnolia Park, znajdujące się w największym centrum handlowym na Dolnym Śląsku Magnolia Park, zaprasza na bezpłatne badanie USG bioderek.

–  Magnolia Park od lat dba o zdrowie wrocławian. Cieszymy się, że właśnie z okazji obchodów Dnia Dziecka Centrum Medyczne znajdujące się w naszej galerii handlowej podjęło tak ważny temat, jakim są profilaktyczne badania u niemowlaków. Zdrowie dziecka to przecież dla każdego rodzica priorytet – mówi Joanna Sawośko-Duda z Multi Poland, dyrektor Magnolia Park. 

W sobotę, 4 czerwca lekarze przez sześć godzin będą sprawdzać, czy wrocławskie dzieci są zagrożone dysplazją stawów biodrowych.

- Badanie dzieli się na dwie części. Pierwsza polega na zbadaniu dziecka przez lekarza. Oglądamy nogi dziecka bez pieluchy celem wykrycia ewentualnych asymetrii. Wykonujemy również test Ortolaniego i Barlowa polegający na sprawdzeniu stabilności stawów biodrowych. Następnie badamy stawy biodrowe za pomocą głowicy ultrasonograficznej. Badanie jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne dla dziecka – mówi Marcin Celer, lekarz radiolog, który będzie wykonywał USG bioderek. 

Dysplazja, czyli niedorozwój stawów biodrowych, jest najczęstszą wrodzoną wadą narządu ruchu u niemowląt w Polsce i dotyczy nawet 6 proc. dzieci. Konsekwencją nierozpoznanej choroby jest leczenie operacyjne, czyli endoprotezoplastyki stawu biodrowego. 

– Zachęcamy wszystkich rodziców do zapisania się na bezpłatne badania. To zaledwie 15 minut, które jest tak naprawdę na wagę złota i przede wszystkim zdrowia dziecka. Wczesne wykrycie dysplazji i podjęcie leczenia w olbrzymim odsetku przypadków kończy się pełnym sukcesem i uzyskaniem w wyniku terapii prawidłowo dojrzałych bioder – przekonują lekarze. 

Akcja odbędzie się 4 czerwca (sobota) w Centrum Medycznym Magnolia Park w godzinach od 9.00 do 15.00. Na bezpłatne badania można zgłaszać wszystkie niemowlęta od 4. tygodnia do 4. miesiąca życia. Obowiązują zapisy pod numerem tel. + 48 666 390 803.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)