komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 15 grudnia 2019

Niny, Celiny

Bezpłatne badania poziomu cukru i konsultacje z farmaceutami w Arkadach Wrocławskich

środa, 27.11.2019 19:25 , komentarze: 0 , odsłony: 126
kategorie artykułu:

Liczba zachorowań na cukrzycę stale rośnie, dlatego bardzo ważna jest profilaktyka i odpowiednio wczesne wykrycie choroby. Już w najbliższą sobotę (30 listopada) stan swojego zdrowia będzie można bezpłatnie sprawdzić w Arkadach Wrocławskich. Badania i konsultacje z farmaceutami prowadzone będą w godz. 11:00 – 17:00.

Cukrzyca jest przewlekłą chorobą metaboliczną, której podstawowym objawem jest podwyższony poziom glukozy we krwi. Opieka farmaceutyczna w cukrzycy nie skupia się wyłącznie na prawidłowo prowadzonej farmakoterapii, ale także na profilaktyce i odpowiednio wczesnym wykryciu choroby, szczególnie u osób z grup ryzyka. W celu zwiększenia świadomości społecznej w zakresie opieki i prewencji chorób cywilizacyjnych Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji organizuje akcję „Skonsultuj z Farmaceutą: Cukrzyca”. Podczas wydarzenia, odbywającego się 30 listopada w Arkadach Wrocławskich, będzie można skorzystać z bezpłatnych porad farmaceutycznych, pomiaru glikemii, ciśnienia tętniczego i saturacji krwi czy analizy składu ciała. Tego dnia w centrum handlowym będzie można też spotkać wolontariuszy z fundacji DKMS i zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych.

Stanowiska Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji zlokalizowane będą na poziomie -1 Arkad Wrocławskich (w okolicy sklepu Rossman). 

 

Wasze komentarze

piątek, 13.12.2019 14:00
2
czwartek, 12.12.2019 15:29
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki