komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 18 października 2019

Juliana, Lukasza

Aktorka Teatru Polskiego we Wrocławiu wyróżniona za pasję w działaniu

czwartek, 6.6.2019 17:30 , komentarze: 0 , odsłony: 669
kategorie artykułu:

Wyjątkowo pogodna i pełna uśmiechu uroczystość odbyła się 28 maja w Świdnicy. Na Rynku zgromadziła się publiczność, która brawami nagradzała laureatów konkursu Passion, organizowanego przez ogólnopolską fundację Volto Amore. Miło nam poinformować, że jedną z laureatek została Agata Skowrońska-Kartvelishvili.

Agata Skowrońska-Kartvelishvili zastała nagrodzona za reżyserię edukacyjnego spektaklu teatralnego dla młodzieży licealnej i widzów dorosłych, opowiadającego o problemie łatwo dostępnych dopalaczy. Dodać należy, że scenariusz przedstawienia napisał nasz inny utalentowany aktor – Błażej Michalski.

Chłopaki z jednej klasy, Tasiemiec, Grubi i Pryszcz. Na pozór różni ich wszystko, a to co łączy zdaje się sprowadzać jedynie do wzajemnej niechęci. Ale kiedy tajemniczy rastaman otworzy przed nimi nową mroczniejszą rzeczywistość, a klasowa piękność głęboko ugodzi prosto w serce, punktów stycznych wytworzy się nieco więcej. Poezja, gry fabularne, dopalacze i miłość – mieszanka prawdziwie wybuchowa.

Reżyseria: Agata Skowrońska-Kartvelishvili
Scenariusz: Błażej Michalski
Scenografia i kostiumy: Beata Fertała-Harlender
Muzyka: Justyna Różewicz-Suszczyńska i Marcin Suszczyński

Obsada: Barbara Pigoń, Jakub Grębski, Marek Korzeniowski, Michał Szwed, Filip Zaszewski

- Z nieukrawaną radością, ale też pokorą przyjmuję to wyróżnienie – mówi Agata Skowrońska-Kartvelishvili. - Tworząc zaangażowane przedstawienia mam nadzieję przekazać naszym widzom wartościowe treści i wskazać problemy, z jakimi mogą dziś borykać się młodzi ludzie. To bardzo ważne, sama jestem mamą i chciałabym, aby moje dziecko nigdy nie było narażone na żadne zagrożenia ze strony otoczenia, w którym dorasta.

Agata Skowrońska-Kartvelishvili jest kochającą mamą, aktorką, którą na co dzień można oglądać w  spektaklach Teatru Polskiego we Wrocławiu, innych teatrach, a także produkcjach filmowych i serialach. Widzowie mogli ją zobaczyć m.in. w „Małej Moskwie”, czy serialach takich jak „Pierwsza miłość” oraz produkcji z tego roku „Ślad”.

W natłoku zajęć znajduje jeszcze czas, by angażować się w działania wspierające różne inicjatywy kulturalne poprzez fundację ArtTrakcja, którą z sukcesem prowadzi. Fundacja powstała, by wspierać i tworzyć wszelkiego rodzaju działania artystyczne. Skupia wokół siebie twórców teatru, filmu, dziennikarzy, a także sztuk pięknych. 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 1 godz temu
czwartek, 17.10.2019 09:04
poniedziałek, 14.10.2019 09:24
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki