Akcja Zmień Piec nie kończy się jesienią!

wtorek, 8.9.2020 14:40 779 0

Akcja Zmień Piec nie kończy się jesienią. W związku z dużym zainteresowaniem miejskimi programami wsparcia KAWKA plus i termo KAWKA uruchamiamy nabór wniosków w trybie ciągłym.
Wydłużamy też czas realizacji umów z trzech miesięcy do pół roku. Warto się pospieszyć bo przed nami ostatni rok z tak wysokim dofinansowaniem, nawet do 15 000 zł na wymianę pieca i do 5 000 zł na wymianę starych, drewnianych okien. Co ważne we Wrocławiu wymieniamy piece bez wkładu własnego mieszkańców, wystarczą pieniądze od miasta.

Mamy się czym chwalić. Mimo pandemii do tej pory wpłynęło o  6 % wniosków więcej niż w ubiegłym roku.  Prowadzimy aktywną kampanię na terenie miasta. Rozwieszamy plakaty, wręczamy ulotki na klatkach schodowych, pukamy do drzwi mieszkańców, mamy mobilne punkty informacyjne i stałe miejsca, gdzie mieszkańcy mogą zasięgnąć porady. Do dyspozycji mieszkańców są doradcy energetyczni, którzy odebrali już ponad 4500 telefonów. Od dziś na Ołbinie do drzwi mieszkańców pukają zarządcy z informacjami o programach KAWKA plus i termo KAWKA.

- W tym roku w ramach Akcji Zmień Piec mamy  15 milionów złotych na wymianę pieców we Wrocławiu i niemal cała ta kwota została już wydana. Bez obaw dla nikogo nie zabraknie pieniędzy. Będą kolejne wnioski, będą dodatkowe środki - mówiła Katarzyna Szymczak Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju UM Wrocławia

- Wnioski od dziś przyjmujemy w trybie ciągłym. Każdy kto złoży dokumenty do 16 października zostanie rozliczony jeszcze w tym roku. Po tym terminie wnioski zrealizujemy w 2021 roku. Czas jest bardzo ważny. W związku z rosnącą liczbą chętnych, wydłuża się czas oczekiwania na instalatorów, a maksymalna kwota difinasowania kończy się w 2021 roku - przypominała Małgorzata Demianowicz, dyrektor wydziału środowiska i rolnictwa UM Wrocławia

Prowadzimy bardzo aktywną kampanię. Z badań wynika, że prawie 80% mieszkańców Akcję Zmień Piec zna i ocenia działania miasta dobrze lub bardzo dobrze. (Badania przeprowadzone na Osiedlu Plac Grunwaldzki w lipcu tego roku). Jesienią na ulice Wrocławia wyjadą autobusy oklejone informacjami, związanymi z Akcją Zmień Piec.

Przypominamy też, że po 2024 roku korzystanie z  "kopciuchów" będzie karane (zgodnie z uchwałą antysmogową), a kwota mandatu może wynieść nawet 5 000 złotych.

Wrocław bez smogu to nasz priorytet. W tym roku wymienimy 400 pieców. W przyszłym ta liczba wzrośnie trzykrotnie. Miasto oferuje dopłaty do rachunków za ogrzewanie, nawet do 4000 zł, bezpośrednio na konto firmy dostarczającej ciepło, zwolnienia przez 2 lata z czynszu dla najemców lokali komunalnych, potem ulga 50% w opłatach czynszowych przez kolejne 3 lata.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)