komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 20 stycznia 2021

Fabiana, Sebastiana

Akcja dla zwierząt z okazji Ogólnopolskiego Dnia bez Futra

poniedziałek, 23.11.2020 14:42 , komentarze: 0 , odsłony: 225
kategorie artykułu:

Otrzymaliśmy informację od Viva! Akcja dla zwierząt Wrocław, w sprawie Ogólnopolskiego Dnia Bez Futra:

Aktywiści przypominają politykom o „piątce dla zwierząt”, w której jest również zawarty zapis o wprowadzeniu zakazu hodowli zwierząt na futra.

Akcja odbędzie się z okazji Ogólnopolskiego Dnia bez Futra 24.11.2020, ok. godz. 15:15. Aktywiści pojawią się z banerem na kładce przy ul.Legnickiej (obok pl. Solidarności).

W Polsce co roku na futro zabija się w brutalny sposób 6 mln zwierząt. Pod tym względem jesteśmy na drugim miejscu w Europie, a trzecim na świecie. Inne kraje zakazują tego procederu, ba, ze względu na podatność norek na covid wręcz przyspieszają wprowadzanie zakazów w życie, a my tymczasem zostajemy w tyle – mówi Paweł Dejnak, koordynator lokalnej grupy Vivy we Wrocławiu.

Każdy rok opóźnienia we wprowadzeniu ustawy to kilkanaście milionów zwierząt hodowanych i zabijanych w wyjątkowo okrutny sposób. Apelujemy do polityków o jak najszybszy powrót do prac nad nowelizacją –  mówi Paweł Dejnak z wrocławskiej Vivy. Badania wskazują, że zakaz hodowli zwierząt na futra popiera ponad 80% społeczeństwa –  dodaje.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 18.1.2021 15:35
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki