komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

poniedziałek, 22 kwietnia 2019

Kai, Leonii

AIR WRO: konkurs dla organizacji pozarządowych i spółdzielni socjalnych – edycja 6.

wtorek, 6.11.2018 09:00 , komentarze: 0 , odsłony: 206
kategorie artykułu:

Pomysł na zainicjowanie współpracy z wrocławskimi i dolnośląskimi organizacjami pozarządowymi pojawił się już w 2015 roku. Od tego czasu zrealizowaliśmy dziewięć projektów w ramach pięciu edycji. Rozpoczęliśmy w 2015 r. projektem „Duety” realizowanym wspólnie z Fundacją Teatr Bezdomny w Świdnicy.

W 2016 roku pracowaliśmy już w regionie i we Wrocławiu. Na Dolnym Śląsku współpracowaliśmy z Fundacją na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza („Drogi do Domu” to dwumiesięczna rezydencja Karoliny Błażejczak), Parafią Ewangelicko-Augsburską w Świdnicy („BACH!” to trzytygodniowa rezydencja Roberta Bachary), Stowarzyszeniem Teatralnym Teatr Cinema („Zrozumieć Świat. Proces/Codzienność” to rezydencja dwóch artystów Teatru Akhe – Maksima Isaeva oraz Pavla Semchenki) oraz Fundacją h/2 („DADA-baba. Podążając za dzieckiem” to rezydencja Aleksandry Bełz-Rajtak). We Wrocławiu wsparliśmy rezydencję Irene Ros, która w ramach pierwszej edycji projektu „Kobietostan” towarzyszyła Fundacji Jubilo w pracy z kobietami osadzonymi w żeńskim areszcie śledczym. Fundacja Wersja z kolei zaproponowała współpracę z grupą Warstwy, zapraszając do willi przy Al. Kochanowskiego Ninę Adelajdę Olczak, która rozwinęła pierwotne założenia swojej pracy, przekształcając „Rewizytę” w „Rewolucję na Zaciszu”. Nasza współpraca z Fundacją Wersja została kontynuowana także w 2018 roku, a to dzięki miesięcznej rezydencji Judith Röder, która we współpracy z Galeriami Sztuki Współczesnej BWA Wrocław rozwijała swój projekt „Ciekłe Miasto”. Tegoroczne działania rezydencyjne odbyły się także na Dolnym Śląsku – wspólnie ze Stowarzyszeniem Kulturalno-Ekologicznym Filtrator gościliśmy w Sokołowsku Barbarę Stelmachowską, która w ramach „Aerial Residency 2018” skupiła się na tematyce zanieczyszczenia powietrza.

6. edycja:

Do udziału w konkursie zapraszamy organizacje pozarządowe oraz spółdzielnie socjalne działające na

terenie województwa dolnośląskiego, które planują organizację rezydencji lub wizyt studyjnych w 2019 roku. Do konkursu można zgłaszać projekty związane z działaniami artystycznymi, edukacyjnymi, badawczymi, animacyjnymi, społecznie zaangażowanymi oraz wszystkie projekty, które poprzez sztukę, muzykę i literaturę, edukację, aktywizm, tworzenie i/lub rozwijanie sieci Europejskich kadr sektorów kreatywnych, wspieranie i promocję ruchów miejskich, edukację i promocję działań związanych ze zrównoważonym rozwojem, dążą do zgłębiania, promocji i reinterpretacji tematyki kultury miejskiej. 

Co oferujemy? Wsparcie merytoryczne, organizacyjne, promocyjne oraz finansowe w maksymalnej kwocie 10.000 złotych.

O AIR Wro:

AIR Wro to program rezydencji, wizyt studyjnych i współpracy międzynarodowej, kontynuowany w ramach Strefy Kultury Wrocław po roku obchodów Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu w 2016 roku. Jego zadaniem jest wsparcie i promocja działań twórców reprezentujących różne dziedziny kultury, edukacji i sztuki, którzy zainteresowani są współpracą z przedstawicielami lokalnych społeczności i środowisk, a także kształtowaniem międzynarodowych relacji kulturalnych. 

AIR Wro wspiera twórców, kuratorów, akademików, dziennikarzy, aktywistów, animatorów i menedżerów realizujących artystyczne, kulturalne, badawcze oraz społeczne projekty, które czerpią z tradycji ruchów miejskich i oddolnych, dedykowane są bieżącym sprawom i problemom, na przykład przestrzeni publicznej, zieleni miejskiej, ochronie środowiska czy ekologii, odnoszą się do edukacji obywatelskiej, kwestii społecznych i polityki kulturalnej, a także służą mediacji, poszukiwaniu dobrych praktyk i rozwiązań dla współczesnych miast.

O Strefie Kultury Wrocław:

Nasza instytucja to sieć siedmiu miejsc, które prowadzimy i wypełniamy otwartymi dla mieszkańców miasta wydarzeniami. To cenione w kraju i za granicą, skierowane do szerokiego grona odbiorców festiwale – wydarzenia organizowane od wielu lat oraz te młodsze, choć już rozpoznawalne. To także programy, których działania obejmują zarówno wzmacnianie lokalnych inicjatyw, jak i projekty o charakterze regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 1 godz temu
sobota, 20.4.2019 11:07
piątek, 19.4.2019 17:12
czwartek, 18.4.2019 15:34
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork