8 chętnych na jeden indeks Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

piątek, 12.7.2019 15:00 4689 0

Niemal 10 tys. kandydatów stara się będzie o 1200 miejsc przygotowanych dla nich podczas tegorocznej rekrutacji na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Wczoraj zakończyła się internetowa rejestracja, a dziś po godzinie 14:00 najlepsi z nich zobaczą swoje nazwiska na listach zakwalifikowanych do przyjęcia na studia. 

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu cieszy się niezmienną popularnością wśród kandydatów na studia medyczne, a wysoki poziom oferowanego tu kształcenia podkreśla nie tylko wysoka, trzecia lokata w tegorocznym rankingu „Perspektyw” (trzeci najlepszy kierunek lekarski i lekarsko-dentystyczny w Polsce i 13 uczelnia ogółem), ale także najwyższa pozycja spośród polskich uczelni medycznych w kategorii klinicznej notowanych na prestiżowej, międzynarodowej liście Szanghajskiej. W tym roku o jedno miejsce na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu starało się średnio 8 kandydatów, natomiast niezmiennym rekordzistą pod względem popularności, w skali regionu i kraju, pozostaje kierunek lekarsko-dentystyczny. W tym roku o jeden indeks ubiega się 27 osób. 

Jednym z liderów popularności pozostaje też medycyna, na którą w tym roku zaaplikowało jeszcze więcej kandydatów niż w roku poprzednim – 3870, czyli ponad jedna trzecia wszystkim rekrutujących się na Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu. Na kandydatów czekają 283 miejsca (w tym 266 dla studentów narodowości polskiej), co daje niemal 14 osób na jedno miejsce. Potwierdza się również rosnąca popularność analityki medycznej, która zajęła trzecią lokatę pod względem popularności. O jeden indeks na tym kierunku stara się niemal 8 osób. W tym roku nieco łatwiejsze zadanie mogą mieć natomiast kandydaci na farmaceutów, o jedno miejsce na tym kierunku stara się 5 osób. 

Świetne wyniki osiągnęły również kierunki takie jak fizjoterapia i dietetyka. Na każdym z nich o około 80 miejsc ubiegało się ponad 500 kandydatów, co daje średnią 6,4 osoby na miejsce na obu z nich. Niemal 5 osób na miejsce to z kolei wynik na położnictwie. 

Nowi studenci Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu będą mieli do dyspozycji Centrum Symulacji Medycznej, czyli ultra-nowoczesną placówkę dydaktyczną pod postacią miniaturowego szpitala, w którym pacjentów zastępują fantomy. Swoje innowacje wprowadzają także poszczególnie kierunki. W najbliższym roku akademickim pełnoprawną działalność rozpocznie Pracownia Innowacyjnych Technik Symulacji w Zakładzie Ratownictwa Medycznego, gdzie w warunkach rzeczywistości wirtualnej studenci tego kierunku będą mogli uczyć się między innymi postępowania podczas wypadków masowych w trudnym terenie czy przyjmowania śmigłowca ratunkowego. 

Pierwsi kandydaci na stacjonarne studia jednolite magisterskie oraz I stopnia poznają wyniki rekrutacji około godziny 14:00 w dniu dzisiejszym, gdy listy zostaną opublikowane na stronie www.rekrutacja.umed.wroc.pl oraz wywieszone w wydziałowych gablotach.

  • ok. 14:00 – ogłoszenie I listy zakwalifikowanych do przyjęcia na kierunki: lekarsko-dentystyczny, pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, dietetyka, ratownictwo medyczne, zdrowie publiczne
  • ok. 14:30 – ogłoszenie I listy zakwalifikowanych do przyjęcia na kierunki: farmacja i analityka medyczna
  • ok. 15:00 – ogłoszenie I listy zakwalifikowanych do przyjęcia na kierunek lekarski

Osoby, które znajdą swoje nazwiska na listach i zechcą podjąć studia na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, muszą zakończyć proces rekrutacyjny składając komplet wymaganych dokumentów. Należy zrobić to osobiście w siedzibie odpowiedniej Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej lub za pośrednictwem osoby upoważnionej pełnomocnictwem uzyskanym u notariusza lub we właściwej Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Dokumenty będą przyjmowane przez trzy dni, od 15 do 17 lipca 2019 roku. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów i pór ich składania znajdują się na stronie www.rekrutacja.umed.wroc.pl/harmonogramy-rekrutacji.

Ci, którzy w dniu dzisiejszym nie odnajdą swoich nazwisk na listach nie powinni się zrażać, ponieważ 12 lipca 2018 roku to termin publikacji pierwszych z nich. W kolejnych dniach ukazywać się będą kolejne listy, więc warto uważnie śledzić harmonogram i stronę rekrutacji. Rekrutacja zostanie zamknięta w chwili, gdy wszystkie miejsca na kierunku zostaną zapełnione.

Niebawem rozpocznie się rekrutacja na inne formy studiów.

Rejestracja elektroniczna na studia niestacjonarne na kierunkach: lekarski, lekarsko-dentystyczny, farmacja i analityka medyczna potrwa:

- dla Polaków z polską maturą od 12.07.2019 po 15:00 do 18.07.2019 do 12:00.
- dla Polaków z zagranicznym świadectwem od 12.07.2019 r. po 15:00 do 15.07.2019 r. do 10:00.

Rejestracja na studia II stopnia na Wydziale Nauk o Zdrowiu potrwa od 15.07.2019 do 16.08.2019 do 12:00.

W razie braku wypełnienia miejsc 6 września 2019 r. ogłoszony zostanie II nabór na odpowiednie kierunki.

Foto: Tomasz Walów 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)