76-latek padł ofiarą oszustwa. Stracił 55 tys. złotych

sobota, 21.5.2022 15:37 251 0

Oszuści, którzy okradają seniorów są doskonale przygotowani do popełnienia przestępstwa. Jak nie stać się ich ofiarą? Przede wszystkim nie ufać nieznajomym i nikomu nie przekazywać swoich oszczędności. Przeczytaj tekst poniżej i zobacz w jaki sposób działają złodzieje.

Niestety pomimo naszych licznych apeli o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi nadal zdarzają się przypadki, kiedy seniorzy stają się ofiarami oszustów. Metoda działania na wnuczka, przyjmuje coraz to nowsze warianty, a oszuści usiłujący wcielać się w role funkcjonariuszy Policji czy CBŚP, nie przestają działać ani na chwilę i potrafią przygotować odpowiedni scenariusz, aby potencjalna ofiara dała się złapać na ich legendę. 

Przykładem może być sytuacja, w której znalazł się 76-letni mężczyzna mieszkający w rejonie Starego Miasta. Zadzwonił do niego oszust podający się za pracownika poczty. Następnego dnia nawiązał kontakt telefoniczny kolejny mężczyzna, który podał się za rzekomego policjanta kłamiąc, że środki seniora odłożone na koncie bankowym są zagrożone przez szajkę oszustów podających się za pracowników poczty. 76-latek wypłacił pieniądze w kilku różnych placówkach zgodnie z poleceniem oszustów i pozostawił je w wyznaczonym miejscu. Straty to niemal 55 tys. złotych.

Mając na uwadze ten przykład apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności!

Przypominamy, że:
- policjanci nigdy nie proszą o przekazanie gotówki czy jakichkolwiek wartościowych przedmiotów,
- nigdy nie wolno ufać osobom po drugiej stronie słuchawki,
- oszuści potrafią bardzo dobrze manipulować swoim rozmówcą, dlatego też nie wierzmy w ich słowa,
- nie wolno podawać danych osobowych, adresu zamieszkania, danych do bankowości i innych ważnych informacji,
- w przypadku podejrzenia, że mamy do czynienia z oszustem. należy bezwzględnie odłożyć słuchawkę i zgłosić się do najbliższej jednostki Policji!

KMP Wrocław

Dodaj komentarz

Komentarze (0)