komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 20 kwietnia 2019

Czeslawa, Agnieszki

69-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego kompletnie pijany prowadził...traktor

czwartek, 8.11.2018 16:00 , komentarze: 1 , odsłony: 461
kategorie artykułu:

Pomimo stale rosnącej świadomości kierowców, a także wielu kampanii społecznych oraz akcji i działań Policji, 69-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego, zdecydował się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało ponad 2,2 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna był na tyle pijany, że miał problemy z utrzymaniem równowagi gdy wysiadł ze swojego traktora. Za kierowanie pojazdem mechanicznym odpowie teraz przed sądem. Grożą mu 2 lata pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich, interweniowali wobec mężczyzny, który nietrzeźwy jechał traktorem. Zdarzenie maiło miejsce tuż przed godziną 14.00, na jednej z dróg publicznych powiatu wrocławskiego.

Podczas kontroli policjanci polecili kierowcy ciągnika rolniczego, aby wyszedł z pojazdu i wtedy okazało się, że jest mocno nietrzeźwy. Stojąc, miał spore problemy z utrzymaniem równowagi. Badanie wykonane przez funkcjonariuszy wykazało ponad 2,2 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna przyznał, że spożywał wcześniej kilka piw i nie posiada teraz przy sobie uprawnień do kierowania traktorem.

Ciągnik rolniczy zabezpieczono i przekazano osobie wskazanej przez 69-latka, a on sam za kierowanie pojazdem mechanicznym, odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Jak wiemy, głównymi przyczynami wypadków na drogach są: brawura, nadmierna prędkość oraz niedostosowywanie się do przepisów.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

Komornik powinien sprzedać traktor
czwartek, 08.11.2018 16:30 autor:

dzisiaj, 7 godz temu
piątek, 19.4.2019 17:12
czwartek, 18.4.2019 15:34
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele