komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 20 lutego 2019

Leona, Ludomira

6 nowych defibrylatorów będzie ratowało życie wrocławian

czwartek, 14.6.2018 15:20 , komentarze: 0 , odsłony: 352
kategorie artykułu:

Firma UPS przekazała 6 defibrylatorów dla Wrocławia w ramach projektu „Przesyłka dla serca” realizowanego wspólnie z Fundacją Ratuj Życie. Inicjatywa finansowana jest z grantu w wysokości 30 000 dolarów przekazanego przez Fundację UPS. Pierwsze urządzenie pojawiło się w Centrum Innowacji w Przejściu Świdnickim. Pozostałe zostaną rozlokowane w kluczowych miejscach i obiektach we Wrocławiu takich jak Ogród Zoologiczny, Port Lotniczy,Stadion Olimpijski, Fundacja Czasoprzestrzeń oraz Wrocławski Tor Wyścigów Konnych. 


- Kolejne defibrylatory pojawią się w naszym mieście. To urządzenia, które mogą uratować życie wrocławian. Chcę przypomnieć, że w niemal każdym budynku urzędu miejskiego takie urządzenie się zndajduje. W ten sposób podnosimy bezpieczeństwo mieszkańców. Dziękuję darczyńcom, oraz fundacji Ratuj Życie za ten gest w stronę Wrocławia. Cieszymy się, że nowe defibrylatory pojawią się w naszym mieście, choć mam nadzieję, że nigdy nie będą używane.- mówił Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych podczas uroczystego przekazania urządzeń. 
Defibrylator AED (ang. Automated External Defibrillator) to w 100% bezpieczne urządzenie medyczne, które wyraźnymi komendami głosowymi instruuje osobę udzielającą pomocy o koniecznych do podjęcia krokach, kontroluje rytm serca poszkodowanego i jeśli zachodzi potrzeba generuje impuls ratujący życie. Defibrylacja „resetuje” chaotycznie pracujące serce, a dzięki uciskom klatki piersiowej ma ono szanse wrócić do normalnej pracy. Stan zagrożenia życia mija. 

Fundacja Ratuj Życie powstała w 2014 roku jako kontynuacja kampanii społecznej Ratuj Życie zapoczątkowanej 3 lata wcześniej w Krakowie. Głównymi celami Fundacji są: podniesienie świadomości społeczeństwa dotyczącej ratowania życia w Nagłym Zatrzymaniu Krążenia wykorzystując Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny AED, propagowanie powszechnego dostępu do AED oraz zwiększenia liczby dostępnych AED. Fundacja zaangażowana jest także w tworzenie mapy lokalizacji defibrylatorów AED dostępnych w Polsce i w innych krajach Europy.

 

Wasze komentarze


poniedziałek, 18.2.2019 09:33
czwartek, 14.2.2019 09:09
2
poniedziałek, 11.2.2019 08:40
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki