komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 14 listopada 2018

Rogera, Serafina

6 nowych defibrylatorów będzie ratowało życie wrocławian

czwartek, 14.6.2018 15:20 , komentarze: 0 , odsłony: 311
kategorie artykułu:

Firma UPS przekazała 6 defibrylatorów dla Wrocławia w ramach projektu „Przesyłka dla serca” realizowanego wspólnie z Fundacją Ratuj Życie. Inicjatywa finansowana jest z grantu w wysokości 30 000 dolarów przekazanego przez Fundację UPS. Pierwsze urządzenie pojawiło się w Centrum Innowacji w Przejściu Świdnickim. Pozostałe zostaną rozlokowane w kluczowych miejscach i obiektach we Wrocławiu takich jak Ogród Zoologiczny, Port Lotniczy,Stadion Olimpijski, Fundacja Czasoprzestrzeń oraz Wrocławski Tor Wyścigów Konnych. 


- Kolejne defibrylatory pojawią się w naszym mieście. To urządzenia, które mogą uratować życie wrocławian. Chcę przypomnieć, że w niemal każdym budynku urzędu miejskiego takie urządzenie się zndajduje. W ten sposób podnosimy bezpieczeństwo mieszkańców. Dziękuję darczyńcom, oraz fundacji Ratuj Życie za ten gest w stronę Wrocławia. Cieszymy się, że nowe defibrylatory pojawią się w naszym mieście, choć mam nadzieję, że nigdy nie będą używane.- mówił Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych podczas uroczystego przekazania urządzeń. 
Defibrylator AED (ang. Automated External Defibrillator) to w 100% bezpieczne urządzenie medyczne, które wyraźnymi komendami głosowymi instruuje osobę udzielającą pomocy o koniecznych do podjęcia krokach, kontroluje rytm serca poszkodowanego i jeśli zachodzi potrzeba generuje impuls ratujący życie. Defibrylacja „resetuje” chaotycznie pracujące serce, a dzięki uciskom klatki piersiowej ma ono szanse wrócić do normalnej pracy. Stan zagrożenia życia mija. 

Fundacja Ratuj Życie powstała w 2014 roku jako kontynuacja kampanii społecznej Ratuj Życie zapoczątkowanej 3 lata wcześniej w Krakowie. Głównymi celami Fundacji są: podniesienie świadomości społeczeństwa dotyczącej ratowania życia w Nagłym Zatrzymaniu Krążenia wykorzystując Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny AED, propagowanie powszechnego dostępu do AED oraz zwiększenia liczby dostępnych AED. Fundacja zaangażowana jest także w tworzenie mapy lokalizacji defibrylatorów AED dostępnych w Polsce i w innych krajach Europy.

 

Wasze komentarze


Kserokopiarki
Sklep AZE
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Teagle
Praca na GoWork
Praca na GoWork
monitoring GPS
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
biura do wynajęcia
Wypożyczalnia osuszaczy
New-House
części Samsung