komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 5 czerwca 2020

Waltera, Bonifacego


46 osób zakażonych w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc. Wstrzymano działanie kolejnego oddziału [AKTUALIZACJA]

niedziela, 29.3.2020 12:08 , komentarze: 0 , odsłony: 1527
kategorie artykułu:

Wśród pacjentów i personelu medycznego Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc przy ulicy Grabiszyńskiej we Wrocławiu stwierdzono kolejnych 41 zakażeń koronawirusem. 

       Zdjęcie ilustracyjne/Fot.Pexels

- Obecnie w Szpitalu na Grabiszyńskiej mamy łącznie 41 osób zakażonych. To 30 osób z personelu medycznego: lekarze, pielęgniarki, salowe oraz 11 pacjentów. Liczba zakażeń odnosi się do około 300 przebadanych próbek. Kilkadziesiąt osób z personelu jest wyłączona z pracy i przebywa na kwarantannie - mówi rzecznik marszałka Michał Nowakowski. 

Szpital jednak nadal funkcjonuje i obejmuje opieką około 90 przebywających tam pacjentów. Przypominamy, że ze względu na wykrycie zakażeń zamknięto oddział pulmonologii, a także OIOM. Pacjenci z oddziału pulmonologicznego zostali przetransportowani do izolatorium w Obornikach Śląskich. Wczoraj podjęto także decyzję o wstrzymaniu działania oddziału Torakochirurgii. 

- Konieczne jest wstrzymanie oddziału Torakochirurgii, ze względu na zakażenia potwierdzone zarówno u pacjentów, jak i chirurgów - dodaje Nowakowski. 

Na terenie naszego województwa jest już 214 chorych. Nowo zdiagnozowane osoby, o których poinformował Dolnośląski Urząd Wojewódzki pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha i Jeleniej Góry oraz z powiatu: kłodzkiego, wrocławskiego, oleśnickiego i milickiego.

[AKTUALIZACJA, godz. 19.00] 

Potwierdzono 5 nowych przypadków koronawirusa w szpitalu na Grabiszyńskiej we Wrocławiu. Zakażenie dotyczy personelu medycznego: trzech pielęgniarek, salowej oraz lekarki. Łączna liczba zakażeń to obecnie 46 osób.

Szpital Chorób Płuc wstrzymuje przyjęcia pacjentów. Ograniczenia funkcjonowania szpitala dotyczą wstrzymania: oddziału pulmonologii, OIOMu, torakochirurgii oraz przyszpitalnego laboratorium. Liczba potwierdzonych zakażeń odnosi się do ponad 400 przebadanych próbek.

- Oczekujemy na kolejne wyniki badan kilkudziesięciu osób. Badanie, w kierunku potwierdzenia bądź wykluczenia zakażenia u tak szerokiego kręgu osób z personelu medycznego oraz pacjentów podyktowane jest szczególnymi środkami ostrożności. Kilkadziesiąt osób z personelu medycznego - zarówno osoby zakażone oraz osoby, wobec których istnieje podejrzenie zakażenia zostały odizolowane od pacjentów oraz pozostałego na miejscu personelu i skierowane na kwarantanne - mówi rzecznik marszałka Michał Nowakowski

 

Wasze komentarze

wtorek, 2.6.2020 13:23
1
czwartek, 28.5.2020 08:00
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele