komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 7 czerwca 2020

Roberta, Wieslawa


45-latek miał blisko 2.8 promila i ,,opiekował się’’ swoim synem

poniedziałek, 6.4.2020 17:28 , komentarze: 2 , odsłony: 609
kategorie artykułu:

Policjanci z komisariatu na Starym Mieście interweniowali w jednym z mieszkań i ujawnili kompletnie pijanego mężczyznę, który w takim właśnie stanie ,,opiekował się’’ swoim synem. Po sprawdzeniu okazało się, że 45-latek ma blisko 2.8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Został on zatrzymany, a dziecko przekazano innemu członkowi rodziny. Jeżeli okaże się, że swoim zachowaniem naraził on pozostające pod opieką dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę, w jednym z mieszkań na ternie wrocławskiej dzielnicy Stare Miasto. Funkcjonariusze z pobliskiego komisariatu, otrzymali zgłoszenie o tym, że kompletnie pijany mężczyzna, sprawuję opiekę nad swoim dzieckiem. Natychmiast pojechali na miejsce i niestety, zgłoszenie potwierdziło się.

W mieszkaniu mundurowi zastali 45-latka, który nietrzeźwy ,,opiekował się’’ swoim synem. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów wykazało, że mężczyzna ma blisko 2.8 promila alkoholu w organizmie.

Z uwagi na stan, w którym znajdował, został przewieziony do jednej z placówek medycznych, a następnie trafił do policyjnego aresztu. 11-letniego chłopca, policjanci przekazali innemu członkowi rodziny. 

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Sprawdzają m.in. czy tego typu sytuacje mogły mieć miejsce w przeszłości. Jeśli zgromadzony w sprawie materiał dowodowy wykaże, że poprzez swoje nieodpowiedzialne zachowanie, mężczyzna naraził na bezpośrednie zagrożenie utraty życia lub zdrowia pozostające po jego opieką dziecko, grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

jak ja miałem 11 lat to sam miałem już nie...
wtorek, 07.04.2020 09:34 autor: Porządny
11 lat to duży ojcu już nic nie wolno
poniedziałek, 06.04.2020 18:15 autor:
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki