42-letni złodziej wpadł, kiedy ponownie odwiedził okradziony sklep

piątek, 19.11.2021 11:09 188 0

Odpowiedzialny za kradzież kilkunastu par markowych bokserek mężczyzna, których wartość oszacowano na ponad 1200 złotych, ponownie odwiedził okradziony wcześniej sklep. Został wtedy rozpoznany przez pracowników i chwilę później zatrzymany przez funkcjonariuszy z pobliskiego Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście. 42-latek usłyszał już zarzut za kradzież i grozić mu może teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pewien mieszkaniec Wrocławia wybrał się na zakupy do jednego ze sklepów mieszczących się w okolicy placu Grunwaldzkiego. Po obejrzeniu oferowanego asortymentu zdecydował się wybrać kilkanaście sztuk męskiej bielizny, a konkretnie – markowy bokserek. Kwota, jaką winien uregulować przy sklepowej kasie, to ponad 1200 złotych. 42-latek zdecydował się jednak opuścić sklep, wynosząc bez płacenia skradziony towar.

Jego przestępstwo wyszło jednak na jaw kilka dni później, kiedy ponownie wrócił do tego samego sklepu i został rozpoznany przez personel.

Po chwili na miejsce przyjechali wezwani policjanci z komisariatu przy ulicy Grunwaldzkiej, którzy po wykonaniu niezbędnych czynności, osadzili 42-latka w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Do jednostki policji zgłosił się kilka godzin później przedstawiciel sklepu, który złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, do którego doszło kilka dni wcześniej.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży. O jego dalszych losach zadecyduje sąd. Zgodnie z prawem grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)