komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

30 lipca Soulfly zagra we Wrocławiu!

czwartek, 11.7.2019 11:45 , komentarze: 0 , odsłony: 269
kategorie artykułu:

30 lipca w Sali Gotyckiej wrocławskiego klubu Stary Klasztor zagra dowodzony przez Maxa Cavalerę zespół Soulfly! Soulfly od ponad 20 lat kroczy swoją ścieżką, umiejętnie wyznaczając trendy i jednocząc fanów death, thrash, nu-metalu i hardcore’a. To projekt najbliższy korzeniom Cavalery, jednej z najważniejszych postaci w historii metalu, łączący ciężkie brzmienia z dźwiękami pochodzących z Ameryki Południowej. Ta zabójcza mieszanka stylów i temperament przekładają się na jakość i żywiołowość koncertów, o czym polscy fani niejednokrotnie mieli okazję się przekonać. Na koncercie oprócz znanych numerów usłyszymy również materiał z wydanego w ubiegłym roku albumu „Ritual”. To prawdziwy tribal thrash metal, połączenie thrash metalu z muzyką amazońskich plemion.

Soulfly powstał w 1997 w mieście Phoenix z inicjatywy byłego frontmana zespołu Sepultura, Maxa Cavalery. Zespół ma na koncie 11 albumów studyjnych. Poczynając od wydanej w 1998 roku debiutanckiej płyty zatytułowanej „Soulfly”, która sprzedała się w 500 tysiącach egzemplarzy, zyskując tym samym status Złotej Płyty, kapela eksperymentowała z różnymi gatunkami metalu i łączyła ciężką muzykę z plemiennymi rytmami rodem z Brazylii i muzyką Bliskiego Wschodu. Teksty zespołu idą w parze z różnorodnością muzyczną. W piosenkach Cavalera często porusza tematy społeczne i polityczne, śpiewa o wojnie, agresji i niewolnictwie oraz analizuje tematy duchowe. 

Początkowo grupa grała nu-metal, ale wraz ze zmianami składu zespołu (Max Cavalera to jedyny oryginalny członek formacji) zmieniała się też grana przez Soulfly muzyka. Zespół odszedł od nu-metalu i już na wydanej w 2005 roku płycie pod tytułem "Dark Ages" wyraźnie widać ewolucję zespołu w kierunku inspirowanych death metalem brutalniejszych brzmień z pogranicza groove i thrash metalu. Ostatnia płyta zespołu, wydany w październiku 2018 roku album „Ritual”, to znakomicie przyjęty zestaw energetycznych i niebywale rytmicznych numerów, przesuwających pojęcie death metalu na nowe terytoria. Syn Maxa Zyon Cavalera zachwyca na perkusji, a jego siła i kunszt przywodzą na myśl młodego Dave’a Lombardo.

Określany mianem wizjonera muzycznego, przywódcy duchowego plemienia fanów Soulfly Cavalera uważa, że na tej płycie dzięki współpracy z producentem Joshem Wilburem udało mu się przywrócić energię z początków działalności grupy. Ocenę tę podzielają nie tylko krytycy, ale przede wszystkim publiczność, która głosuje nogami i szczelnie wypełnia sale koncertowe. Tak będzie i tym razem we Wrocławiu!

Skład zespołu:

Max Cavalera - gitara, wokal

Marc Rizzo - gitara

Mike Leon - gitara basowa, wokal

Zyon Cavalera - perkusja

30.07.2019 godz.20:00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1SOULFLY

Bilety: 80 zł - I pula

Miejsca siedzące (balkon): 100 zł

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i Media Markt w całej Polsce oraz w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/biletywww.biletin.plwww.biletyna.plwww.eventim.plwww.ebilet.pl

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele