3 pomysły na ozdobienie ścian w pokoju dziennym

czwartek, 24.11.2022 19:35

Rozwój branży wnętrzarskiej sprawił, że coraz większą uwagę przywiązujemy do wyglądu naszych wnętrz mieszkalnych. Planujemy krok po kroku ich wykończenie i wystrój. Szukasz pomysłu na dekorację ścian w salonie? Chcesz, aby był nowoczesny i oryginalny? Wiemy, jak temu zaradzić!

Dekoracja ścian w salonie tapetą

Tapeta ścienna to znany każdemu materiał dekoracyjny. Zauważmy, że jeszcze nie tak dawno rezygnowaliśmy z tego rozwiązania, jednak dziś wraca ono do naszych wnętrz – i to w wielkim stylu. Współczesne pokoje dzienne (i nie tylko), do których „zaproszono” tapetę, potrafią prezentować się schludnie i niezwykle oryginalnie. Dzieje się tak wtedy i tylko wtedy, gdy tapeta ścienna koresponduje ze stylem aranżacyjnym, posiada odpowiedni motyw i kolorystykę, a oprócz tego jest zastosowana w odpowiednim miejscu i w odpowiedniej ilości. Warto więc mieć głowę na karku, planując zarówno jej zakup, jak i rozmieszczenie.

Wykończenia ściany w salonie płytkami ze starej cegły

Cegła ozdobna to oryginalny motyw wnętrzarski, który sprawdzi się w wielu stylach aranżacyjnych. Nie tylko wygląda intrygująco, przyciągając wzrok odwiedzających, ale i wprowadza do pokoju wyjątkowy klimat, który sprzyja odpoczynkowi. Pośród wielu propozycji, jakie znajdziemy w ofertach sklepów, na szczególną uwagę zasługują płytki ze starej cegły. Producenci, którzy zajmują się pozyskiwaniem cegły rozbiórkowej, a następnie cięciem ich na estetyczne kafelki ceglane, oferują rozmaite modele, które różnią się między sobą przede wszystkim kolorem, ale też strukturą czy ilością nalotu wapiennego. Już teraz dowiedz się więcej o cegle w salonie.

Ściana w salonie pokryta lamelami drewnianymi

Drewniane lamele to prawdziwy hit wnętrzarski, co potwierdzają liczne inspiracje wnętrz w stylu nowoczesnym – choć nie tylko. Zastosowanie ich w salonie na ścianie „podkręca” dynamikę wystroju, ożywia go, a jednocześnie ociepla, zwłaszcza w przypadku jasnych gatunków drewna. Świetnym rozwiązaniem jest przeniesienie lameli na sufit – zabieg ten podkreśla niesztampowość kompozycji, sprawiając że wnętrze zyskuje zupełnie nowy charakter. Dodajmy jeszcze, że mówimy tutaj o materiale naturalnym, co w kontekście aktualnych trendów wnętrzarskich (2022/2023) nie pozostaje bez znaczenia. To bardziej niż pewne, że przy wykorzystaniu drewnianych lameli stworzysz niepowtarzalne miejsce do odpoczynku – modne i przytulne.

Tapeta, cegła dekoracyjna, lamele drewniane – która pomysł na dekorację ścian pokoju dziennego jest Ci najbliższy?