29-latek miał w plecaku 80 porcji narkotyków

czwartek, 11.7.2019 17:00 858 1

Wszystko zaczęło się od przejścia przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Policjanci postanowili porozmawiać z dwoma młodymi mężczyznami, którzy przebiegali przez jedną z bardzo ruchliwych ulic, nie korzystając z przejścia dla pieszych. W plecaku jednego z nich ujawnili ponad 80 porcji handlowych różnego rodzaju narkotyków. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozić mu może teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Prowadząc działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu, wrocławscy policjanci podczas służby zwracają szczególną uwagę na sytuacje niebezpieczne. Tak było i tym razem, gdy zauważyli jak dwaj mężczyźni przebiegają przez jedną z głównych ulic Ołbina. Młodzi mężczyźni narażali się na potrącenie, przeciskając się pomiędzy pojazdami, zamiast skorzystać ze znajdującego się nieopodal przejścia dla pieszych.

Patrolujący rejon funkcjonariusze, postanowili porozmawiać z mężczyznami i wytłumaczyć im, że takie zachowanie jest groźne zarówno dla nich, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze zwrócili uwagę na jednego z mężczyzn, który był bardzo pobudzony. Zachowywał się nerwowo podczas rozmowy z policjantami, jakby chciał coś przed nimi ukryć. Postanowili sprawdzić, czy nie jest to przypadkiem spowodowane zażyciem substancji odurzających.

W plecaku 29-letniego mieszkańca Twardogóry, ujawnili chwilę później opakowania z białą substancją i suszem roślinnym. Mężczyzna twierdził, że to nie jest jego plecak, mimo tego, że chwilę wcześniej miał go na sobie.

29-latek został zatrzymany i doprowadzony do pobliskiego komisariatu policji.

Na miejscu ujawnione substancje zostały zważone i przetestowane. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 80 porcji handlowych amfetaminy i marihuany.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, mężczyźnie grozić może teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

piątek, 12.07.2019 13:59
Brawo policja

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz