komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 23 października 2020

Marleny, Seweryna

23-latek w BMW uciekał przed policyjnym radiowozem

piątek, 2.10.2020 15:37 , komentarze: 0 , odsłony: 1351
kategorie artykułu:

Plan ucieczki przed policyjnym radiowozem nie powiódł się 23-letniemu mężczyźnie, który nie zatrzymał się do kontroli. Po kilku kilometrach został przez policjantów zatrzymany i kajdanki znalazły się na jego rękach. Na jaw wyszedł też powód jego zachowania. Mężczyzna spożywał wcześniej narkotyki, a jego pasażer miał przy sobie kilka porcji amfetaminy. Obaj odpowiedzą teraz za popełnione czyny przed sądem.

Policyjni wywiadowcy jechali ul. Krakowską i zwracali uwagę na kierujących, którzy nie przestrzegają przepisów drogowych. W pewnym momencie funkcjonariusze zaczęli obserwować osobowe BMW, które jechało w kierunku Siechnic. Auto na widok radiowozu bardzo gwałtownie przyśpieszyło i dla policjantów stało się jasne, ze kierujący chce uniknąć kontroli. Policjanci włączyli sygnały pojazdu uprzywilejowanego i dali mężczyźnie sygnał do zatrzymania się. Gdy auto jeszcze bardziej przyśpieszyło, stało się już całkiem oczywiste, że kierujący ucieka. Rozpoczął się policyjny pościg.

Osobowe BMW i policyjny radiowóz przejechały kilka kilometrów i uciekający mężczyzna chyba w końcu zdał sobie sprawę z faktu, że nie zdoła uciec. Zatrzymał auto przed Radwanicami. Policjanci wyciągnęli z samochodu dwóch mężczyzn i założyli im kajdanki na ręce. Okazali się nimi być obywatele Ukrainy w wieku 23 oraz 24 lat. Przy jednym z nich mundurowi ujawnili woreczek z białym proszkiem. Późniejsze sprawdzenia wykazały, że była to amfetamina w ilości kilku porcji.

Kierujący pojazdem przyznał w rozmowie z policjantami, że kilka godzin wcześniej zażywał amfetaminę. On i pasażer zostali zatrzymani i trafili na najbliższy komisariat. Auto odholowano na strzeżony parking. Kierujący będzie musiał odpowiedzieć za prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego oraz za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, a pasażer za posiadanie narkotyków. Mężczyźni trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

źródło: KMP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

czwartek, 22.10.2020 00:00
poniedziałek, 19.10.2020 14:22
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele