komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 20 kwietnia 2019

Czeslawa, Agnieszki

20-latek ukradł pióro z pomnika Fredry. "Wydawało mu się to niezwykle zabawne"

czwartek, 8.11.2018 08:00 , komentarze: 2 , odsłony: 1162
kategorie artykułu:

Policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej interweniowali dziś w nocy wobec mężczyzny, który jak się okazało, ukradł pióro z pomnika Fredry. Dzięki szybkiej relacji i współpracy z funkcjonariuszami obsługującymi miejski monitoring, po kilkunastu minutach sprawca został zatrzymany. 20-latek próbował tłumaczyć, że zabrał pióro z pomnika, bo wydawało mu się to niezwykle zabawne. Mężczyzna został przewieziony na komisariat i za swój wyczyn odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

        Fot. Google Maps, archiwum Doba.pl

Dzisiejszej nocy, około godziny 4:00, funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław – Ołbin otrzymali zgłoszenie o kradzieży mającej miejsce na Rynku Starego Miasta. Policjanci od razu pojechali na miejsce, żeby podjąć interwencję i działania zmierzające do zatrzymania sprawcy.

Jak się okazało, młody mężczyzna ukradł pióro z pomnika Fredry, znajdującego się w miejscu objętym zasięgiem co najmniej kilku kamer. Dzięki współpracy z funkcjonariuszami obsługującymi miejski monitoring, patrol prowadzący interwencje uzyskał natychmiastowe informacje o wyglądzie mężczyzny oraz kierunku, w którym uciekł.

Policjanci bez chwili zwłoki, rozpoczęli przeszukiwanie pobliskiego terenu. Po kilku minutach, będąc w jednej z sąsiednich ulic, zauważyli mężczyznę pasującego do podanego rysopisu.

20-latek został od razu zatrzymany a funkcjonariusze podczas przeszukania znaleźli u niego skradzione pióro. Mężczyzna próbował tłumaczyć, że zabrał je , bo wydawało mu się, że jest to niezwykle zabawne i mógłby później pochwalić się swoim wyczynem.

Został przewieziony na komisariat. Monitoring, który zarejestrował zdarzenie, policjanci zabezpieczyli w celach dowodowych. Skradzione pióro wkrótce powróci na swoje miejsce. O losie 20-latka zadecyduje teraz sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

Może akurat wracali od lekarza z lewym L4 XD
czwartek, 08.11.2018 12:49 autor:
A to się "Fedro" wkurzy!
czwartek, 08.11.2018 13:45 autor:

poniedziałek, 15.4.2019 09:25
2
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki