komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 17 lutego 2019

Aleksego, Zbigniewa

19-latek chciał popełnić samobójstwo. Teraz życie zawdzięcza policjantom

sobota, 11.8.2018 13:33 , komentarze: 2 , odsłony: 2381
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze Komisariatu Policji Wrocław-Leśnica otrzymali zgłoszenie wymagające natychmiastowych działań. Z informacji wynikało, że mężczyzna leży na torach i prawdopodobnie chce targnąć się na swoje życie. Policjanci błyskawicznie przystąpili do akcji i odnaleźli mężczyznę. Wsparcie, jakiego desperatowi udzielili funkcjonariusze, w tym spokojna rozmowa na temat jego problemów osobistych sprawiły, że mężczyzna odstąpił od swoich zamiarów. Na koniec podziękował mundurowym za ocalenie życia.

Tuż przed godziną 22:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o leżącym na torach kolejowych mężczyźnie. Miał być widziany w rejonie wrocławskiej Leśnicy. Funkcjonariusze błyskawicznie pojawili się na miejscu i rozpoczęli poszukiwania mężczyzny.

Już po chwili policjanci zauważyli leżącą w zaciemnionym miejscu sylwetkę człowieka.

Młody mężczyzna na widok dwóch policjantów podniósł się. Funkcjonariusze poprosili desperata, by odszedł od torów, chcąc z nim spokojnie porozmawiać w bezpieczniejszym miejscu. 19-letni mężczyzna opowiedział policjantom o swoich problemach osobistych. Poinformował ich o tym, dlaczego chciał targnąć się na swoje życie. Funkcjonariusze z ogromną empatią podeszli do historii mężczyzny. Chwila rozmowy w męskim gronie i udzielone wsparcie, podniosły mężczyznę na duchu.

Później 19-latek wspólnie z funkcjonariuszami pojechał do szpitala na konsultacje. Policjanci jednak cały czas wspierali mężczyznę, a następnie przekazali pod opiekę lekarzy specjalistów.
W chwili pożegnania, mężczyzna serdecznie podziękował policjantom, że odszukali go na torach i oświadczył, że zawdzięcza im życie.

Funkcjonariusze podczas pełnionej służby niejednokrotnie muszą wykazać się umiejętnościami prowadzenia stanowczej rozmowy zarówno z agresywnym sprawcą przestępstwa, jak i spokojnego oraz pełnego empatii kontaktu z osobami pogrążonym w osobistym dramacie. Policjant rozpoczynający służbę nigdy nie wie, z jakimi interwencjami przyjdzie mu się w tym dniu zmierzyć. Najbardziej jednak budujące momenty to takie, w których po zakończonej służbie, można powiedzieć samemu sobie, że udało się pomóc człowiekowi będącemu w potrzebie.

/KMP Wrocław 

 

Wasze komentarze

Bzdury
niedziela, 12.08.2018 16:37 autor: Mis

czwartek, 14.2.2019 09:09
2
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork