komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 10 kwietnia 2020

Michala, Makarego


17. Millennium Docs Against Gravity przeniesiony na jesień

poniedziałek, 16.3.2020 16:47 , komentarze: 0 , odsłony: 243
kategorie artykułu:

Zaplanowana na wiosnę 17. edycja festiwalu filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity w związku z sytuacją epidemiologiczną została przeniesiona na drugą połowę roku. Wrocławska odsłona imprezy odbędzie się w Dolnośląskim Centrum Filmowym między 4 a 13 września. W tych samych dniach wybór najlepszych dokumentów z całego świata zaprezentowany zostanie także w Warszawie, Katowicach, Poznaniu i Bydgoszczy.

Oficjalne oświadczenie dyrektora festiwalu Millennium Docs Against Gravity:

Jesteśmy festiwalem, dla którego najważniejsza jest publiczność. Dlatego musimy być odpowiedzialni i rozsądni. Co roku odwiedzają nas goście z całego świata, rozmawiając z widzami o kinie dokumentalnym i poszerzając horyzonty wiedzy o otaczającej nas rzeczywistości. Nie możemy wobec tej rzeczywistości pozostawać obojętni, a oznaką nieodpowiedzialności wobec zaleceń rządowych i dynamiki rozwoju pandemii byłoby narażanie naszych widzów oraz gości na jakikolwiek ewentualny kontakt z koronawirusem.

W związku z powyższym, po okresie intensywnych konsultacji oraz dokładnym przeanalizowaniu sytuacji, postanowiliśmy przenieść 17. edycję Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity z maja na wrzesień. Festiwal odbędzie się od 4 do 13 września 2020 roku w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu oraz Bydgoszczy. O datach, w jakich festiwal odbędzie się w Gdyni, poinformujemy wkrótce.

Dzięki naszej publiczności staliśmy się jednym z największych i najważniejszych festiwali filmów dokumentalnych na świecie oraz największym festiwalem filmów dokumentalnych w Polsce. W ostatnim roku zostaliśmy ogłoszeni jednym z 25 Najbardziej Cool Festiwali na Świecie przez prestiżowy amerykański magazyn „MovieMaker”. 
Chcemy, aby nasza niemal 100-tysięczna widownia mogła cieszyć się najlepszym w historii programem festiwalu w bezpiecznej atmosferze. Dlatego nasz festiwal, na który składają się pokazy najlepszych filmów, spotkania z wybitnymi twórcami, koncerty, warsztaty i wystawy, odbędzie się w późniejszym terminie. 

Dziękujemy wszystkim za wsparcie, zrozumienie i wiemy, że nasze spotkanie we wrześniu będzie po raz kolejny wyjątkowe!


Artur Liebhart
Dyrektor Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity

 

Wasze komentarze

piątek, 27.3.2020 11:13
czwartek, 26.3.2020 12:03
poniedziałek, 23.3.2020 13:53
poniedziałek, 23.3.2020 09:27
piątek, 20.3.2020 09:14
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele