17. Jazztopad Festival w Narodowym Forum Muzyki

piątek, 13.11.2020 09:43 402 0

W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju następnych obostrzeń związanych z epidemią 17. edycja nie odbędzie się w zaplanowanym kształcieZapraszamy na wybrane koncerty w formie transmisji online:

17.11.2020, godz. 20.00
Joanna Duda Trio (w programie znajdą się premierowe kompozycje artystki)

18.11.2020, godz. 20.00
Dominik Wania: Lonely Shadows – premiera

19.11.2020, godz. 20.00
Resina – premiera  (projekt z solistami Chóru NFM)

Swoją koncertową premierę będzie mieć płyta Dominika Wani pt. Lonely Shadows, nagrana dla prestiżowej wytwórni ECM. Pojawi się również Trio Joanny Dudy – artystki nieszablonowej, wszechstronnej, udzielającej się na wielu polach muzycznych (kompozycja, produkcja, improwizacja) i wizualnych (instalacja, wideo-art).  Resina – kompozytorka i wiolonczelistka, nagrywająca dla brytyjskiej wytwórni Fat Cat Records, przygotowała dla nas premierową kompozycję z udziałem solistów Chóru NFM.

Serdecznie zapraszamy na koncerty, które będą dostępne:

Mogą nas Państwo wesprzeć, wpłacając dobrowolną kwotę za oglądanie transmisji. Wierzymy, że w tych trudnych czasach wspólnymi siłami będziemy dalej budować kulturę.
Informujemy także o projekcie MILESTONES – programie rozwoju kariery organizowanym przez Jazztopad Festival, NFM i Instytut Adama Mickiewicza oraz Arts & Parts  – wszystkich profesjonalnych muzyków jazzowych.

Celem programu MILESTONES jest zapewnienie:

  • NARZĘDZI – chcielibyśmy, aby muzycy jazzowi byli w pełni przygotowani do posługiwania się wszystkimi kreatywnymi i biznesowymi narzędziami rozwoju swojej kariery.
  • BEZPIECZNEJ PRZESTRZENI DO ROZWOJU – chcielibyśmy, aby osoby kreatywne w dziedzinie jazzu miały możliwość poznania biznesu muzycznego i życia zawodowego muzyka w bezpiecznym i wspierającym środowisku (projekt odbywa się w trakcie Jazztopad Festival).
  • SIECI WSPÓŁPRACY – postrzegamy to jako okazję do nawiązania kontaktów z innymi profesjonalnymi operatorami z sektora, tymi z doświadczeniem w programowaniu, nagrywaniu, wydawaniu i dystrybuowaniu, komunikacji (marketing i PR), pozyskiwaniu widowni (online i na żywo), menedżerami i agentami itp.
  • PREZENTACJI SCENICZNEJ - możliwość aktywnego uczestnictwa w Jazztopad Festival podczas improv session i koncertów w mieszkaniach.

Pośród wykładowców prowadzących warsztaty, wykłady i panele znajdą się m.in. Kate Dumbleton (Chicago Jazz Festival), Pedro Costa (Clean Feed), Rainbow Robert (Vancouver Jazz Festival), Frank Bolder (Lantaren Venster & North Sea Jazz Festival), Bogdan Benigar (Jazz Connective), Kenneth Killeen (12 Points), Giambattista Tofoni (EJN), Martel Ollerenshaw (Arts & Parts), Michał Hajduk (IAM).
Serdecznie zapraszamy na wydarzenia 17. Jazztopad Festival!
Zespół NFM

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz