13-letni Hubert z Kobierzyc idealnie zadebiutował na szutrze

czwartek, 11.7.2019 10:00 652 0

13-letni Hubert Laskowski, który w miniony weekend zadebiutował za kierownicą Peugeota 208 R2 na szutrowej nawierzchni, może pochwalić się fantastycznym występem na trasach Minirallija Cēsis-Priekuļi 2019.

Młody kierowca, dla którego starty na Łotwie są pierwszym krokiem w drodze do międzynarodowej kariery, wywalczył pierwsze miejsce w klasyfikacji juniorów. Co więcej, gdyby nie fakt, że uczy się on jeździć i nie mógł oficjalnie rywalizować w klasie 1600, to pewnie wygrałby rywalizację w tej kategorii. Wśród kierowców aut z napędem na jedną oś znalazłby się na dziewiątej pozycji, tuż za najlepszymi kierowcami klasy 2WD, 2WD Open i 2000. W klasyfikacji generalnej został sklasyfikowany na 20 miejscu, pokonując wielu zawodników w autach czteronapędowych.

- Starty w łotewskiej serii to dla mnie ogromna szansa i wydaje mi się, że jak na razie wykorzystałem ją bardzo dobrze. W związku z rywalizacją w klasie juniorów, gdzie mam uczyć się jeździć, perfekcyjnie zrealizowałem to zadanie i pewnie dojechałem do mety. Cieszy fakt, że przy okazji udało się uzyskać kilka świetnych rezultatów i gdybym mógł walczyć w klasie 1600, to pewnie wygrałbym ją. Jazda na luźnej nawierzchni bardzo mi się spodobała i już nie mogę się doczekać kolejnego startu – mówił Laskowski.

Na prawym fotelu zasiadł niezwykle doświadczony Michał Kuśnierz, który w swoim rajdowym CV ma 193 starty w roli pilota, w tym cztery w rundach mistrzostw świata, siedemnaście w mistrzostwach Europy i 102 w mistrzostwach Polski. 

- Przygotowywaliśmy się do tego startu naprawdę solidnie i dzień wcześniej przejechaliśmy na Litwie około stu kilometrów testowych. Muszę przyznać, że Hubert bardzo szybko zaadaptował się do nowej dla siebie nawierzchni. Sam rajd w pewnym sensie był również moim debiutem, ponieważ pierwszy raz prowadziłem auto na dojazdówkach. Hubert nie ma jeszcze prawa jazdy, więc nie może przemieszczać się po publicznych drogach. Na odcinkach jechał bardzo pewnie i dobrym tempem, co pokazują wyniki. Naszym głównym celem było poznanie nowej nawierzchni i dojechanie do mety. Świetne wyniki są dodatkiem do zrealizowanego na sto procent planu. Z Hubertem współpracuję od pewnego czasu i widzę, jakie robi postępy, ale dopiero po tym rajdzie zdałem sobie sprawę, że w wieku trzynastu lat jest naprawdę szybkim i dojrzałym zawodnikiem - komentował Michał Kuśnierz.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)