komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 20 lipca 2019

Czeslawa, Hieronima

13-latek chciał popełnić samobójstwo! Uratowali go policjanci

wtorek, 25.6.2019 10:00 , komentarze: 0 , odsłony: 993
kategorie artykułu:

Kilka dni temu policjanci z Psiego Pola otrzymali zgłoszenie o nastoletnim chłopcu, który chciał targnąć się na swoje życie. Natychmiast zajęli się sprawą i pojechali na miejsce, gdzie mógł przebywać 13-latek. Odnaleźli go w opuszczonym obiekcie i ryzykując własne życie sprowadzili siłą na ziemię. Następnie chłopca przekazano odpowiednim służbom medycznym.

       Fot. Pixabay

Funkcjonariusze z komisariatu przy placu Piłsudskiego we Wrocławiu, kilka dni temu przeprowadzili interwencję, dzięki której prawdopodobnie uratowano życie nastoletniego chłopca. Mundurowi otrzymali zgłoszenie o trzynastolatku, który przekazał najbliższym informację, że chce popełnić samobójstwo. Przestraszona rodzina, szybko skontaktowała się z dyżurnym Policji, który od razu skierował policjantów w rejon, gdzie mógł przebywać potrzebujący pomocy młody człowiek.

Policjanci ustalili, że chłopiec może znajdować się w jednym z opuszczonych budynków na terenie wrocławskiego Psiego Pola. Wszystkie wejścia do 10-piętrowca były zamknięte, mundurowi jednak musieli jak najszybciej dostać się do środka, gdzie mógł przebywać poszukiwany przez nich chłopiec. Udało im się wejść do budynku przez małe piwniczne okienko.

Piętro po piętrze sprawdzali opuszczony budynek. Kiedy już dotarli na ostatnią kondygnację, zauważyli tam trzynastolatka. Chłopiec znajdował się na strychu, który z uwagi na stan techniczny groził zawaleniem i w każdej chwili mogło dojść do katastrofy. Policjanci próbowali uspokoić zdenerwowanego 13-latka, lecz z powodu jego stanu emocjonalnego, było to wręcz niemożliwe.

Funkcjonariusze postanowili siłowo ująć chłopca, ryzykując własne życie. Zrujnowany strych po którym się poruszali w każdej chwili mógł się zawalić. Policjantom udało się jednak bezpiecznie sprowadzić chłopca, a następnie przekazać zespołowi ratownictwa medycznego.

Dzięki zdecydowanej postawie i profesjonalnym działaniom policjantów, prawdopodobnie udało się w bezpieczny sposób zakończyć tę interwencję. Nastolatek trafił pod opiekę lekarzy i jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. 

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

niedziela, 14.7.2019 14:34
4
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele