komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

poniedziałek, 22 kwietnia 2019

Kai, Leonii

100-lecie odzyskania niepodległości w Centrum Historii Zajezdnia

wtorek, 6.11.2018 08:57 , komentarze: 0 , odsłony: 267
kategorie artykułu:

Nie ma chyba miejsc i instytucji  w Polsce, które nie przygotowywałyby się w tym roku do bardziej niż zwykle uroczystego świętowania upływających w listopadzie tego roku równych stu lat od odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie inaczej będzie we Wrocławiu, gdzie na weekend pełen atrakcji zaprasza Centrum Historii Zajezdnia.

Wernisaże wystaw, koncerty, rodzinne zabawy czy parady z udziałem grup rekonstrukcyjnych to tylko niektóre wydarzenia, które czekają na gości Centrum Historii Zajezdnia. Trwający od 10 do 12 listopada Weekend Niepodległości zapowiada się naprawdę wyjątkowo.

W sobotę (10 listopada) odwiedzający będą mogli wziąć udział w grze rodzinnej na terenie wystawy głównej, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w specjalnie przygotowanej foto-budce a dla najmłodszych przewidziano prowadzone przez animatorów warsztaty plastyczne. To jednak tylko przedsmak tego, co czeka gości Zajezdni później, bowiem o godzinie 14.00 rozpocznie się uroczysta gala, na której zostaną zaprezentowane najnowsze wystawy przygotowane specjalnie na 100. Rocznicę odzyskania niepodległości. Nie zabraknie też urodzinowego tortu.

Gala rozpocznie się od koncertu chóru Piastuny, po którym zaprezentowane zostaną jubileuszowe wystawy. Oprócz prezentacji realizowanych przez Centrum Historii Zajezdnia projektów realizowanych w ramach Wieloletniego Programu Rządowego „Niepodległa”, zaprezentowane zostaną także ekspozycje powstałe w ramach programu Pomysłowi oraz wystawa poświęcona Pomarańczowej Alternatywie czy zrealizowana przez History TV ekspozycja „Piękni Stuletni”.

W niedzielę (11 listopada) spod Zajezdni wyruszy wielka Radosna Parada Niepodległości, w której udział wezmą grupy rekonstrukcyjne prezentujące różne okresy naszej historii. Marsz, który rozpocznie się o godzinie 9:45 zakończy się na wrocławskim Placu Wolności, gdzie odbędzie się finał Parady. Podobnie, jak w sobotę na terenie wystawy głównej będzie można wziąć udział w grze rodzinnej, zdobyć pamiątkową fotografię czy wziąć udział w warsztatach plastycznych.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ponadto podczas Weekendu Niepodległości (10-12 listopada) w Centrum Historii Zajezdnia, goście mogą za darmo zwiedzić wystawę główną „Wrocław 1945-2016”. Centrum będzie czynne w godzinach 10:00 – 18:00.

 

Wasze komentarze


niedziela, 21.4.2019 11:38
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork