komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 15 września 2019

Albina, Nikodema

10-11 sierpnia Dolnośląski Festiwal Tajemnic

poniedziałek, 22.7.2019 10:09 , komentarze: 0 , odsłony: 704
kategorie artykułu:

Zamek Książ w Wałbrzychu już po raz VII zaprasza na największe w Polsce spotkanie poszukiwaczy skarbów, miłośników historii oraz badaczy jej tajemnic. Przed nami kolejna edycja Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic!

Tegoroczne wydarzenie będzie prawdziwą podróżą w czasie i przestrzeni, dzięki codziennym rekonstrukcją historycznym ,,Bitwy epok" zobaczymy starcie najróżniejszych formacji wojskowych. Z pewnością goście festiwalu zakochają się w epoce renesansu, w największym kompleksie sal bowiem powstanie unikalna ekspozycja kilkudziesięciu machin Leonarda da Vinci. Emocji dostarczy również wystawa ,,Medycyny Sądowej", czyli kolekcja preparatów anatomicznych, broni oraz narzędzi zbrodni.

Podobnie, jak w latach ubiegłych, każdy miłośnik przygód znajdzie dla siebie coś interesującego. Nie zabraknie widowisk historycznych, pokazów gier terenowych, atrakcji dla rodzin z dziećmi czy...podróży do historycznego świata wirtualnego. Nade wszystko, będzie czas poświęcony na merytoryczną dyskusje na temat różnych zagadnień historii podczas wykładów poruszających ciekawe i nieodgadnione wydarzenia z przeszłości. 

Program, ceny i pozostałe informacje są dostępne na stronie Zamku Książ:

https://www.ksiaz.walbrzych.pl/turystyka/festiwal-tajemnic

 

Wasze komentarze

piątek, 13.9.2019 16:07
piątek, 6.9.2019 11:30
czwartek, 5.9.2019 15:00
czwartek, 5.9.2019 15:00
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork