komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 22 września 2019

Tomasza, Maurycego

10-11 sierpnia Dolnośląski Festiwal Tajemnic

poniedziałek, 22.7.2019 10:09 , komentarze: 0 , odsłony: 718
kategorie artykułu:

Zamek Książ w Wałbrzychu już po raz VII zaprasza na największe w Polsce spotkanie poszukiwaczy skarbów, miłośników historii oraz badaczy jej tajemnic. Przed nami kolejna edycja Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic!

Tegoroczne wydarzenie będzie prawdziwą podróżą w czasie i przestrzeni, dzięki codziennym rekonstrukcją historycznym ,,Bitwy epok" zobaczymy starcie najróżniejszych formacji wojskowych. Z pewnością goście festiwalu zakochają się w epoce renesansu, w największym kompleksie sal bowiem powstanie unikalna ekspozycja kilkudziesięciu machin Leonarda da Vinci. Emocji dostarczy również wystawa ,,Medycyny Sądowej", czyli kolekcja preparatów anatomicznych, broni oraz narzędzi zbrodni.

Podobnie, jak w latach ubiegłych, każdy miłośnik przygód znajdzie dla siebie coś interesującego. Nie zabraknie widowisk historycznych, pokazów gier terenowych, atrakcji dla rodzin z dziećmi czy...podróży do historycznego świata wirtualnego. Nade wszystko, będzie czas poświęcony na merytoryczną dyskusje na temat różnych zagadnień historii podczas wykładów poruszających ciekawe i nieodgadnione wydarzenia z przeszłości. 

Program, ceny i pozostałe informacje są dostępne na stronie Zamku Książ:

https://www.ksiaz.walbrzych.pl/turystyka/festiwal-tajemnic

 

Wasze komentarze

sobota, 21.9.2019 10:30
sobota, 21.9.2019 09:30
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki