komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 19 stycznia 2019

Henryka, Mariusza

1. Forum Wspierajmy Seniorów z prof. Janem Miodkiem

środa, 13.6.2018 11:36 , komentarze: 0 , odsłony: 754
kategorie artykułu:

Już w ten piątek rozpocznie się 1. Forum Wspierajmy Seniorów – specjalne wydarzenie edukacyjne dla seniorów i o seniorach. Jednym z jego Ambasadorów został prof. Jan Miodek, znawca języka polskiego.

Profesora Jana Miodka nie trzeba przedstawiać. Jesteśmy zaszczyceni, że pan profesor zgodził się pełnić rolę Ambasadora 1. Forum Wspierajmy Seniorów – wydarzenia łączącego edukację seniorów i lekarzy. Pan Profesor jest doskonałym przykładem na to, że życie na emeryturze może przynosić mnóstwo nowych wyzwań i satysfakcji – mówi Daniel Szabaciuk, rzecznik prasowy Fundacji Wspierajmy Seniorów.

Profesor Jan Miodek dokładnie dwa lata temu, kończąc 70 lat, przeszedł na emeryturę. Mimo to dalej jest osobą bardzo aktywną. Zapytany, jakich rad udzieliłby tym, którzy boją się, że koniec ich pracy zawodowej będzie oznaczał koniec aktywnego życia, odpowiada:

Ważne jest, żeby nie poddawać się melancholijnym nastrojom i pielęgnować w sobie potrzebę jakiegokolwiek działania. Aktywność na emeryturze jest możliwa i przynosi wiele satysfakcji. Powstające jak grzyby po deszczu Kluby Seniora i Uniwersytety Trzeciego Wieku są na to najlepszym przykładem. Wiem to z pierwszej ręki, bo stale otrzymuję zaproszenia na odczyty i wykłady.

Znam wielu seniorów, którzy właśnie na emeryturze zaczynali naprawdę wielkie inicjatywy. Aktywność i edukacja prozdrowotna mogą uświadomić zagrożenia i w porę je zminimalizować, a przecież wszystkim nam zależy na jak największej samodzielności i witalności seniorów.

Zwiększyć szansę na pozytywne starzenie się

1. Forum Wspierajmy Seniorów, które odbędzie się w dniach 15-16 czerwca, w założeniu ma połączyć seniorów, lekarzy opiekujących się na co dzień pacjentami w starszym wieku i ekspertów różnych dziedzin medycyny. Wydarzenie zostanie zrealizowane w formule łączącej praktyczne warsztaty edukacyjne dla seniorów i ich opiekunów z konferencją dla lekarzy, którzy w codziennej praktyce borykają się z problemami medycznymi starszych pacjentów. 

Żeby zwiększyć szanse osób starszych na zdrowe pozytywne starzenie się, trzeba wdrożyć systemowe programy prewencji geriatrycznej. Aktywny fizycznie, intelektualnie i społecznie styl życia, prawidłowe odżywianie muszą nam towarzyszyć od najmłodszych lat. Trzeba w ludziach zaszczepiać i promować nowe normy zachowań, dlatego tak ważna jest kwestia odpowiedniej edukacji zdrowotnej i profilaktyki – podkreśla prof. Ewa Jankowska, przewodnicząca Komitetu Naukowego 1. Forum Wspierajmy Seniorów.

Informacja o 1. Forum Wspierajmy Seniorów

Część skierowana do seniorów odbędzie się 15 czerwca. W tym dniu będą miały miejsce warsztaty z udzielania pierwszej pomocy i postępowania w stanach zagrożenia życia i zdrowia. Seniorzy przećwiczą umiejętności praktyczne na fantomach pod nadzorem lekarzy. Ponadto zaplanowano liczne warsztaty z psychologami, którzy mówić będą o zaburzeniach funkcji poznawczych, o psychosomatyce, psychodietetyce i pogarszaniu nastroju, podpowiedzą też, jak radzić sobie ze stresem i przekonają, że odpowiednie jedzenie ma ogromne znaczenie dla zdrowia. Poza tym podczas warsztatów seniorzy pod okiem fizjoterapeutów będą mogli poddać się badaniom składu masy ciała, sprawności i wydolności fizycznej oraz siły i wytrzymałości mięśniowej. Organizatorzy zachęcają wszystkich seniorów do bezpłatnej rejestracji na warsztaty. Można zapisać się na nie poprzez stronę internetową warsztaty.wspierajmyseniorow.pl lub zarejestrować się telefonicznie pod numerem 71 757 55.

Drugi dzień Forum skierowany jest do środowiska medycznego. W tym dniu odbędzie się interdyscyplinarna konferencja poświęcona kluczowym problemom zdrowotnym osób starszych w modelu „Porozmawiajmy o przypadkach”. Przedstawione schorzenia będą punktem wyjścia do dyskusji z uczestnikami konferencji i zaproszonymi ekspertami. Konferencja ma być nie tylko miejscem wymiany informacji i doświadczeń, ale również próbą przybliżenia lekarzom tematyki geriatrycznej.

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 1 godz temu
czwartek, 17.1.2019 12:00
czwartek, 17.1.2019 11:54
czwartek, 17.1.2019 10:00
czwartek, 17.1.2019 08:00
środa, 16.1.2019 14:44
środa, 16.1.2019 08:00
poniedziałek, 14.1.2019 17:53
Teagle
New-House
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kserokopiarki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Sklep AZE
monitoring GPS