komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 19 listopada 2019

Seweryny, Maksyma

[WIDEO] Eksplozja radości na finał XII Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności

wtorek, 21.3.2017 21:35 , komentarze: 0 , odsłony: 1427
kategorie artykułu:

Po trzech dniach XII Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności DI oraz International Invitational 2017 wszyscy uczestnicy, ich rodziny i przyjaciele, a także goście specjalni bawili się świetnie podczas ogłoszenia wyników rywalizacji. I choć tylko niektórzy opuścili Halę Stulecia z medalami, dumni z siebie mogą być wszyscy, którzy podjęli kreatywne wyzwania.

Już na wiele minut przed rozpoczęciem ceremonii kończącej 19 marca 2017 r. Olimpiadę Kreatywności we Wrocławiu – w Hali Stulecia było bardzo gorąco. Do wspólnej zabawy zachęcali prowadzący i na odzew nie musieli długo czekać – w ruch poszły kolorowe gadżety, flagi, piłki, którymi w rytm muzyki DJ-a wymachiwali na parkiecie i mali, i duzi. Takie rozładowanie napięcia przed ogłoszeniem wyników bardzo się wszystkim przydało, zwłaszcza że stawka zawodów była naprawdę wysoka – dla najlepszych możliwość reprezentowania Polski na światowych finałach w USA oraz na olimpiadzie azjatyckiej w Chinach.

Uprzedzając oficjalny komunikat o wynikach XII Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności, informujemy, że wrocławskie drużyny odniosły ponownie ogromny sukces, a wśród najwyżej ocenionych i nagrodzonych wyjazdem do USA znalazła się m.in. innymi drużyna z Gimnazjum nr 13 Asimo Team, która w 2016 r. przywiozła Złoty Medal z Global Finals w Knoxville. 

Od pokazu do przekazu 
Ceremonię zamknięcia olimpiady we Wrocławiu pięknie zaczęli inni utalentowani i kreatywni, czyli triumfatorzy – 5. edycji programu „Mam talent” z 2012 r. Delfina i Bartek, wprawiając w zachwyt swoimi akrobacjami. Wszyscy mogli też obejrzeć film z przebiegu poszczególnych wyzwań oraz warsztatów, na które zaprosili członków drużyn m.in. HASCO-LEK, Wrocławska Stepownia czy Hydropolis.

A potem zaczęła się seria podziękowań – tym podmiotom, dzięki których wsparciu i pomocy olimpiada ponownie mogła dojść do skutku. Odbierali je w ich imieniu wiceprezydent Wrocławia Magdalena Piasecka, dyrektor Departamentu Edukacji UM Wrocławia Jarosław Delewski oraz dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego Dorota Feliks. Organizatorzy dziękowali też firmom – partnerom wydarzenia.

Do medali wystąp!
Tak jak podczas otwarcia olimpiady witano i prezentowano, tak na zakończenie dziękowano – wszystkim ekspertom, którzy oceniali kreatywną młodzież, trenerom przygotowującym swoje drużyny do występu i oczywiście dużej grupie wolontariuszy, bez których pracy trudno byłoby sprawnie olimpiadę przeprowadzić.

Ogłoszono wyniki konkursu na Trenera Roku DI – zaszczytne miano trafiło do Andrzeja Grzegorzewicza, opiekującego się drużyną Kangurowców ze Szkoły Podstawowej w Skokowej, która na XI Olimpiadzie Kreatywności zdobyła tzw. Nagrodę Specjalną „Renesansu”, dzięki czemu wzięła udział w Światowym Finale w USA.

Najwięcej czasu zajęło wręczanie medali i upominków za najlepsze wyniki uzyskane w poszczególnych wyzwaniach. Nie była to bynajmniej nudna ceremonia. Ogromna radość nagrodzonych udzielała się wszystkim zgromadzonym w Hali Stulecia. Brawami i okrzykami obdzielano więc każdą honorowaną drużynę sprawiedliwie.

Tego wieczoru w Hali Stulecia królowały młodość, radość i przyjaźń. Zasłużenie więc na finał wrocławskiego święta kreatywności spadł na każdego złoty deszcz. Możecie się o tym przekonać, zaglądając do galerii zdjęć.  

źródło: Wrocław pl

 

Wasze komentarze

piątek, 15.11.2019 12:10
wtorek, 29.10.2019 13:30
poniedziałek, 7.10.2019 22:37
piątek, 4.10.2019 11:00
środa, 2.10.2019 11:30
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki