komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 14 sierpnia 2020

Alfreda, Euzebiusza

"Nostalgia w miniaturze" - wielka makieta kolejowa w skali 1:120

czwartek, 1.1.1970 01:00 , komentarze: 0 , odsłony: 919
kategorie artykułu:

Wielka makieta kolejowa w skali 1:120 wielkości TT można będzie oglądać już od  20 czerwca do niedzieli 23 czerwca 2019 roku w parowozowni Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej. Dostępne będą także stosika producentów modeli oraz inne makiety kolejowe. Zapraszamy w tym czasie również do zwiedzania samego Muzeum i przejazdów po bocznicy naszym zabytkowym i pełnowymiarowym taborem kolejowym.

Serdecznie zapraszamy do udziału w nowym projekcie Muzeum Kolejnictwa na Śląsku „Nostalgia w miniaturze”. W długi weekend czerwcowy poświęcimy na spotkanie ze środowiskiem modelarskim za całej Europy zapraszając do obejrzenia wielkiej makiety modułowej w skali 1:120 wielkości TT prezentowanej przez Grupę TT SILESIA i zagranicznych gości. 

Makieta umieszczona będzie w zabytkowej hali parowozowni tuż obok prawdziwych parowozów. Na makiecie będzie prowadzony ruch pociągów z zachowaniem zasad i przepisów obowiązujących na prawdziwej kolei. Prezentowany będzie tabor z II i III epoki modelarskiej odpowiadający czasom tuż po II wojnie światowej z zarządów kolejowych: Polski, Niemiec i Czechosłowacji. Będzie można obserwować i posłuchać pracujących modeli parowozów. 

Ideą projektu pokazów na makietach modułowych jest udostępnienie oglądającym turystom przejeżdżających przed oczami pociągów, a zwłaszcza bliskości zespołowej obsługi prowadzonego na nim ruchu kolejowego  przy zapewnieniu jak najlepszej obserwacji i podziwiania kunsztu ich zbudowania. Z tego względu zestawiane makiety mają narzucony układ zapewniający bliski i bezpośredni dostęp do modułów, do operujących tuż za nimi maszynistów, dyżurnych ruchu. 

Serdecznie zapraszamy w dniach od 20 do 23 czerwca w godzinach 10 00 - 18 00 

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki