"Niezbędnik Wrocławskiego Seniora" już jest!

środa, 17.12.2014 10:30 3100 1

"Niezbędnik Wrocławskiego Seniora" to kompendium wiedzy na drugą połowę życia każdego wrocławianina. Dziś dostęp do wielu informacji utrudnia osobom starszym postępująca cyfryzacja. Najstarsi seniorzy są często odcięci od aktualności, adresów, telefonów a zarazem możliwości jakie oferuje im dzisiejszy świat. Co groźniejsze także od wsparcia, którego potrzebują. Stąd pomysł na "Niezbędnik" wydany drukiem. Bazując na znajomości problemów osób starszych autorki opracowania, a także przeprowadzonych badaniach opinii, dokładnie określono, jakich informacji seniorzy poszukują najczęściej oraz do jakich wiadomości najtrudniej im dotrzeć. Spotkania z seniorami przyniosły również wiele cennych wskazówek dotyczących praktycznej organizacji "Niezbędnika”, jak i preferowanych kanałów dystrybucji.

Książka zawiera wskazówki i kontakty wyselekcjonowane pod kątem unikalnych i różnorodnych potrzeb osób starszych. Zakres tematyczny "Niezbędnika" to pięć wiodących zagadnień a zarazem rozdziałów: zdrowie, wsparcie, bezpieczeństwo, edukacja i czas wolny. Znajdziemy w nim także interesujący "Dodatek". Niezbędnik porusza tematy ważne i dodatkowo prezentuje je w przyjaznej osobom starszym formie m.in. zrozumiałym językiem, dużą czcionką. Układ treści jest intuicyjny, a kolory są dodatkowym przewodnikiem. Publikacja zawiera informacje przydatne seniorom zarówno młodszym, jak i starszym. To aż 100 stron wiadomości i informacji za jedyne 19,99 zł.

"Niezbędnik Wrocławskiego Seniora” można nabyć w blisko 100 punktach na terenie Wrocławia, m.in. w Sklepach Społem Północ, Delikatesach TJ oraz placówkach Poczty Polskiej.

dr Walentyna Wnuk, Doradca Urzędu Miasta Wrocławia ds. Seniorów

"Niezbędnik Wrocławskiego Seniora” wyróżnia przejrzysta, czytelna konstrukcja, proste zdefiniowanie problemów i komunikatywny język. Informacyjno-instruktażowy charakter publikacji czyni ją wyjątkowo użyteczną. Z sytuacji, które przysparzają seniorom trudności, wybrano i przeanalizowano te najważniejsze. Jasno i jednoznacznie wskazano podmioty, do których można się zwrócić z prośbą o pomoc. Na szczególne wyróżnienie zasługuje też dział zawierający powszechnie stosowane anglicyzmy. "Niezbędnik" może służyć nie tylko osobom starszym, ale również wolontariuszom i opiekunom osób starszych oraz liderom placówek senioralnych.

Robert Pawliszko, Kierownik Wrocławskiego Centrum Seniora

Z publikacją tego swoistego vademecum dla seniorów wiązaliśmy wielkie nadzieje. "Niezbędnik Wrocławskiego Seniora" ze swoją imponującą zawartością, merytorycznym ujęciem problemów i uporządkowaniem spełnił nasze oczekiwania. Cieszy nas przede wszystkim łatwość w wyszukiwaniu cennych informacji, tak starannie dobranych pod kątem zainteresowań i potrzeb seniorów. Drodzy seniorzy, życzymy zadowolenia z lektury!

Maria Bierska, Stowarzyszenie Ludzi Wieku Senioralnego, Współprowadząca Telewizyjny Klub Seniora

To wydawnictwo powinno być na biurku, na półce, w torebce... po prostu pod ręką każdego seniora! Dobór materiałów świadczy o tym, że autorzy dobrze znają problemy i potrzeby ludzi starszych. "Niezbędnik Wrocławskiego Seniora" – bardzo  trafny tytuł! – będzie pomocny szczególnie w czasie silnego stresu i dużych emocji, bowiem wtedy często jesteśmy bezradni, nie wiemy do kogo się zwrócić. Dobrze, że w "Niezbędniku" podane są także informacje o tym, gdzie szukać miejsc, instytucji i organizacji, które zajmują się edukacją i organizowaniem aktywnych form spędzania czasu wolnego. Polecam!

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Janina czwartek, 18.12.2014 16:57
Brawo! W koncu cos przydatnego dla starszych osob.