komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 18 grudnia 2018

Gracjana, Bogusława

"Literatura.OUT" na 18. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty

czwartek, 26.7.2018 13:03 , komentarze: 0 , odsłony: 683
kategorie artykułu:

Właśnie ruszył 18. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Wśród wydarzeń towarzyszących imprezie znajdą się spotkania literackie, które odbędą się w dniach 28. lipca – 2. sierpnia w klubokawiarni Recepcja przy Ruskiej 46.

 W tym roku w literackich dyskusjach udział wezmą m.in. Martyna Bunda, nominowana za powieść „Nieczułość” do Nagrody Literackiej NIKE oraz Nagrody Literackiej Gdynia, a także pisarze i tłumacze – Jacek Dehnel oraz Piotr Tarczyński, reporter – Wojciech Jagielski oraz miłośnik zwierząt i autor książek – Adam Wajrak. Gospodarzem  spotkań odbywających się pod hasłem "Literatura.OUT" będzie Michał Nogaś.
 
Program spotkań literackich 18. MFF Nowe Horyzonty
 
Sobota, 28 lipca, godz. 18:00. Spotkanie z Martyną Bundą wokół książki „Nieczułość”.
Rozmowa o powieści, która opisuje świat silnych kobiet z kaszubskiej Dziewiczej Góry. Bunda pisze nie tylko o ludziach. "Nieczułość" to jedna z tych książek, która powinna jak najszybciej doczekać się ekranizacji. Za debiutancką książkę Martyna Bunda jest nominowana do Nagrody Literackiej NIKE, Nagrody Literackiej Gdynia oraz otrzymała Ogólnopolską Nagrodę Literacką dla Autorki Gryfia.

 
Niedziela, 29 lipca, godz. 18:00. Spotkanie z Jackiem Dehnelem i Piotrem Tarczyńskim wokół książki „Seans w Domu Egipskim”.

Opowiadający o krakowskiej detektywce, profesorowej Szczupańskiej „Seans w Domu Egipskim” to trzecia wspólna powieść autorów. Wcześniej panowie (jako Maryla Szymiczkowa) napisali świetnie przyjętą „Tajemnicę Domu Helclów” oraz „Rozdartą zasłonę”. Książki cieszą się dużą popularnością nie tylko w Polsce. 
Poniedziałek, 30 lipca, godz. 18:00. Spotkanie z Adamem Wajrakiem wokół książki „Wielka księga prawdziwych tropicieli”.
Człowiek z Puszczy Białowieskiej, który wie o tym miejscu wszystko – zna każde drzewo, każdą polanę, każdą sówkę i żubra. Wajrak od lat wydaje książki – dla dorosłych i dla dzieci. Teraz w jednym tomie zebrał swoją opowieść o tropicielach, czyli tych, którzy – z poszanowaniem wszelkich praw natury – chcieliby na swojej drodze spotkać ptaki, żaby czy jelenie. Tę niezwykłą opowieść Wajrak zilustrował zdjęciami swojego autorstwa.
 Wtorek, 31 lipca, godz. 18:00. Spotkanie wokół filmu „Jeszcze dzień życia” z udziałem reżysera filmu Damiana Nenowa, Urszuli Glensk i Wojciecha Jagielskiego.
„Jeszcze dzień życia” to film inspirowany książką Ryszarda Kapuścińskiego o tym samym tytule, ale też rzecz o przemianie Kapuścińskiego jako reportera, jaka dokonała się w związku z wydarzeniami w Angoli w 1975 roku.

 
Czwartek, 2 sierpnia, godz. 18:00. Spotkanie z Karoliną Sulej i Mateuszem Kubikiem wokół reportażu „Wszyscy jesteśmy dziwni”.
Karolina Sulej opowiada historię wyspy zamieszkiwanej niegdyś głównie przez króliki, którą Holendrzy kupili od Indian za koc, pistolet i czajnik, a która dziś – połączona z lądem – jest półwyspem pełnym zapomnianych lunaparków. Ci, którzy wciąż tam bywają, apelują: „Make Coney Island Great Again”. Spotkaniu będziecie towarzyszył pokaz zdjęć autorstwa męża autorki – Mateusza Kubika.
 
Na program literacki w ramach Festiwalu Nowe Horyzonty zaprasza Empik. Partnerami spotkań są Strefa Kultury Wrocław oraz Gazeta Wyborcza.

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 1 godz temu
piątek, 14.12.2018 09:44
czwartek, 13.12.2018 11:44
środa, 12.12.2018 09:07
wtorek, 4.12.2018 08:41
środa, 28.11.2018 10:06
środa, 28.11.2018 07:00
Sklep AZE
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
monitoring GPS
Teagle
Kserokopiarki
cz??ci Samsung
New-House
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele