[FOTO] Tragiczne skutki pożaru w Cieszycach

sobota, 4.9.2021 12:29 584 0

W dniu 30 sierpnia Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP we Wrocławiu odebrało zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Cieszycach.

W momencie przybycia jednostek ochrony przeciwpożarowej, pożar był bardzo mocno rozwinięty. Podane zostały trzy prądy wody w natarciu na palący się budynek. W trakcie prowadzenia działań gaśniczych Kierujący Działaniem Ratowniczym uzyskał informację, że w budynku mogą przebywać osoby bezdomne.

Wprowadzono rotę do wewnątrz budynku gdzie odnaleziono dwie nieprzytomne osoby, które zostały ewakuowane na zewnątrz. Niestety, obydwaj poszkodowani odnieśli oparzenia trzeciego stopnia, a ponadto nie stwierdzono u nich podstawowych funkcji życiowych. Strażacy przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, którą prowadzili do przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego. 

Po zlokalizowaniu pożaru i przeszukiwaniu pogorzeliska, w jednym z pomieszczeń, nad którym zapadł się dach, natrafiono na trzeciego poszkodowanego. Ciało mężczyzny było zwęglone.

Na miejsce zdarzenia przybyła Grupa Operacyjna KW PSP Wrocław, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP we Wrocławiu oraz oficer operacyjny. W działaniach ratowniczo - gaśniczych brało udział 8 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i 5 zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej.

Opracowanie: mł. asp. Kamil Bokwa, FOT. OSP Pustków Żurawski, Źródło: https://www.gov.pl/web/kmpsp-wroclaw

Dodaj komentarz

Komentarze (0)