komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 13 grudnia 2018

Lucji, Otylii

[FOTO] Pościg i aresztowanie na Długiej!

środa, 10.10.2018 10:52 , komentarze: 0 , odsłony: 2457
kategorie artykułu:

Trzy osoby zostały zatrzymane przez wrocławskich policjantów w związku z tym, że poruszały się skradzionym pojazdem. Kierujący próbował nawet uciekać pieszo, ale został przez funkcjonariuszy zatrzymany. Utracony pojazd odzyskano, a cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Kierujący usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci otrzymali informację, że na parkingu supermarketu przy ul. Długiej we Wrocławiu znajduje się skradziony pojazd. Na miejscu błyskawicznie pojawiły się trzy radiowozy nieoznakowane z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Policjanci zaczekali, aż do pojazdu ktoś podejdzie. Po chwili do osobowego Mitsubishi wsiadło w pośpiechu dwóch mężczyzn. Ruszyli z piskiem opon.

Funkcjonariusze włączyli policyjną syrenę, zajechali im drogę i dali sygnał do zatrzymania. Mitsubishi ominęło radiowóz i pomknęło przez parking. Kierujący prawdopodobnie dostrzegł w tym momencie dwa inne policyjne radiowozy, dlatego gwałtownie zahamował i zdecydował się na porzucenie auta i ucieczkę pieszo.

Policjanci zatrzymali mężczyznę na sąsiedniej ulicy. Po wylegitymowaniu okazało się, że to 20-letni mieszkaniec Wrocławia. W pojeździe pozostał 23-letni pasażer. Do dwóch zatrzymanych po chwili dołączyła też 19-letnia kobieta, która wcześniej przebywała w towarzystwie mężczyzn. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.

Policjanci ustalili, że kierujący pojazdem wszedł w posiadanie samochodu w wyniku oszustwa. Wprowadził on w błąd sprzedającego auto, przedstawiając mu sfałszowany dowód wpłaty. Do oszustwa doszło na terenie Nysy.

20-latek usłyszał już zarzut oszustwa oraz niezatrzymania się do kontroli. Grozić mu może kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Kierujący przyznał się policjantom, że zażywał także wcześniej środki odurzające. Mężczyźnie pobrano krew do badań. Jeśli potwierdzi się, że prowadził samochód pod ich wpływem, to będzie musiał odpowiedzieć za kolejne przestępstwo.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze


wtorek, 11.12.2018 09:52
poniedziałek, 10.12.2018 15:00
monitoring GPS
cz??ci Samsung
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wypo?yczalnia osuszaczy
Kserokopiarki
New-House
Sklep AZE
Teagle
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
biura do wynaj?cia