komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 17 lutego 2019

Aleksego, Zbigniewa

[FOTO] Pościg i aresztowanie na Długiej!

środa, 10.10.2018 10:52 , komentarze: 0 , odsłony: 2656
kategorie artykułu:

Trzy osoby zostały zatrzymane przez wrocławskich policjantów w związku z tym, że poruszały się skradzionym pojazdem. Kierujący próbował nawet uciekać pieszo, ale został przez funkcjonariuszy zatrzymany. Utracony pojazd odzyskano, a cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Kierujący usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci otrzymali informację, że na parkingu supermarketu przy ul. Długiej we Wrocławiu znajduje się skradziony pojazd. Na miejscu błyskawicznie pojawiły się trzy radiowozy nieoznakowane z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Policjanci zaczekali, aż do pojazdu ktoś podejdzie. Po chwili do osobowego Mitsubishi wsiadło w pośpiechu dwóch mężczyzn. Ruszyli z piskiem opon.

Funkcjonariusze włączyli policyjną syrenę, zajechali im drogę i dali sygnał do zatrzymania. Mitsubishi ominęło radiowóz i pomknęło przez parking. Kierujący prawdopodobnie dostrzegł w tym momencie dwa inne policyjne radiowozy, dlatego gwałtownie zahamował i zdecydował się na porzucenie auta i ucieczkę pieszo.

Policjanci zatrzymali mężczyznę na sąsiedniej ulicy. Po wylegitymowaniu okazało się, że to 20-letni mieszkaniec Wrocławia. W pojeździe pozostał 23-letni pasażer. Do dwóch zatrzymanych po chwili dołączyła też 19-letnia kobieta, która wcześniej przebywała w towarzystwie mężczyzn. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.

Policjanci ustalili, że kierujący pojazdem wszedł w posiadanie samochodu w wyniku oszustwa. Wprowadził on w błąd sprzedającego auto, przedstawiając mu sfałszowany dowód wpłaty. Do oszustwa doszło na terenie Nysy.

20-latek usłyszał już zarzut oszustwa oraz niezatrzymania się do kontroli. Grozić mu może kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Kierujący przyznał się policjantom, że zażywał także wcześniej środki odurzające. Mężczyźnie pobrano krew do badań. Jeśli potwierdzi się, że prowadził samochód pod ich wpływem, to będzie musiał odpowiedzieć za kolejne przestępstwo.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze


czwartek, 14.2.2019 09:09
2
poniedziałek, 11.2.2019 08:40
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele