[FOTO] Groźny wypadek na AOW. Zderzenie dwóch ciężarówek

poniedziałek, 22.8.2022 13:57 923 0

Dzisiaj (22.08.br.), w godzinach porannych doszło do z pozoru poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego, które miało miejsce na 8 km jezdni AOW w kierunku Kudowy Zdrój, pomiędzy Węzłami Oporów i Wrocław Południe. Zdarzenie to mogło mieć tragiczny finał. Kierowca ciężarowego dafa wraz z naczepą, jadąc w kierunku autostrady A4 nie zachował szczególnej ostrożności widząc powiększający się przed nim zator drogowy, co zakończyło się kolizją z prawidłowo jadącym, w tym samym kierunku, kierującym innego zespołu pojazdów, również dafa z naczepą. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, a uszkodzone zostały jedynie samochody, które brały udział w tym zdarzeniu oraz elementy infrastruktury drogowej. Bądźmy ostrożni i zachowujmy odpowiednie odstępy pomiędzy pojazdami!

Policjanci z wrocławskiej drogówki każdego dnia obsługują mniej lub bardziej poważne zdarzania drogowe. Zdarzenie, do którego skierował ich dyżurny, tylko z pozoru wyglądało na wypadek, ze względu na duże uszkodzenia pojazdów oraz infrastruktury drogowej. Na szczęście nikt nie odniósł w nim obrażeń.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na Autostradową Obwodnicę Wrocławia, gdzie na jezdni w kierunku Kudowy Zdrój, doszło do zdarzenia drogowego, w którym brały udział dwa zespoły pojazdów ciężarowych.

Po rozmowie z kierowcą ciężarowego dafa, sprawcą kolizji, mundurowi wiedzieli już dokładnie, w jakich okolicznościach doszło do tego z pozoru poważnego zdarzenia, które jednak mogło mieć tragiczny finał.

Kierowca ciężarowego dafa wraz z naczepą, jadąc w kierunku autostrady A4 nie zachował szczególnej ostrożności widząc powiększający się przed nim zator drogowy, co zakończyło się kolizją z prawidłowo jadącym, w tym samym kierunku, kierującym innego zespołu pojazdów, również dafa z naczepą. Brak należytej ostrożności i nie zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu skończyło się, na szczęście, jedyni poważnymi uszkodzeniami obu pojazdów oraz infrastruktury drogowej.

Zdarzenie, do którego doszło w godzinach porannych stało się przyczyną wielogodzinnych utrudnień na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

Pamiętajmy! Kierujący pojazdem, zgodnie z obowiązującymi przepisami, podczas przejazdu autostradą i drogą ekspresową jest obowiązany zachować odpowiedni odstęp między pojazdem, którym kieruje, a tym jadącym przed nim na tym samym pasie ruchu. Odstęp ten wyrażony w metrach określa się jako nie mniejszy niż połowa liczby określającej prędkość pojazdu, którym porusza się kierujący, wyrażonej w km/h. Przepisu tego nie stosuje się podczas manewru wyprzedzania.

Miejmy przysłowiowe „oczy dookoła głowy” i pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze.

KMP Wrocław

Dodaj komentarz

Komentarze (0)