komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl

czwartek, 23 września 2021

Tekli, Boguslawa

Z sukcesem "Na fali"

niedziela, 10.6.2018 13:56 , komentarze: 0 , odsłony: 9652
kategorie artykułu:

Z imponującą pulą nagród wrócili w środę 23.05.2018 z XV Wielkopolskiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych „Złote Maski” w Krajence młodzi aktorzy z grupy teatralnej „Na Fali”  .

Kolokwialnie mówiąc „wzięli wszystko, co było możliwe do wzięcia”. Wyjeżdżali wczesnym rankiem pełni entuzjazmu, a jednocześnie niepewności przed nową sceną, na której będą grali, koleżankami i kolegami z innych zespołów, przed jurorami i ich kryteriami oceniania. Po pokonaniu 236 km z niezwykłą energią i bardzo prawdziwie opowiedzieli na scenie Krajeńskiego Ośrodka Kultury historię nosorożca Freda, który za wszelką cenę chciał posiąść umiejętność latania. Jak się okazało na kolejnym Przeglądzie „Nosorożec” nie miał sobie równych.
Grupa „Na Fali” zajęła I miejsce i zdobyła Złote Maski. Zwycięstwo w tym konkursie jest równoznaczne z otrzymaniem nominacji do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Kultury Dziecięcej w Pacanowie, którego kolejna edycja odbędzie się w maju 2019 r. Ponadto odtwórcy głównych ról: Aleksandra Piechocka i Kacper Huchrak zostali wyróżnieni nagrodami aktorskimi. Jurorzy: Grzegorz Ociepka (aktor Warszawskiego Teatru Lalek , Teatru Animacji w Poznaniu i Jeleniej Górze) oraz Jan Janusz Tycner ( instruktor teatralny, poeta, kulturoznawca, spiker radiowy) nie szczędzili pochwał młodym krobskim aktorom. Podkreślili, że spektakl dostarczył im wielu wzruszeń. Pochwalili przede wszystkim swobodę i naturalność w odgrywaniu swoich ról przez aktorów. Docenili też wkład pracy opiekunki Magdaleny Andrzejewskiej w przygotowanie spektaklu, przyznając jej aż trzy nagrody: za scenariusz, za reżyserię, za scenografię. Jeszcze jedna nagroda powędrowała do Zuzanny Andrzejewskiej za dobór muzyki w przedstawieniu.

Radość całego zespołu była nie do opisania. Aktorzy z ogromnym zaangażowaniem rozmawiali z jurorami po ogłoszeniu wyników oraz chętnie udzielali wywiadu miejscowej telewizji. Niezwykłą atrakcją dla wszystkich uczestników Przeglądu okazały się warsztaty prowadzone przez uliczny Teatr Wagabunda z Krakowa. Była to swoistego rodzaju interaktywna zabawa z wykorzystaniem rozmaitych, starych sprzętów, jakie można było kiedyś znaleźć w każdym gospodarstwie domowym.

 

 

 źródło: krobia.pl/Maciej Smektała

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 24.12.2018 20:58
poniedziałek, 26.11.2018 21:40
poniedziałek, 26.11.2018 21:06
czwartek, 2.8.2018 03:05
czwartek, 2.8.2018 02:27