komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl

niedziela, 23 stycznia 2022

Ildefonsa, Rajmunda

Wicemistrzyni świata z Gostynia!

środa, 12.7.2017 00:26 , komentarze: 0 , odsłony: 5665
kategorie artykułu:

Na mistrzostwach świata karate zawodniczki gostyńskiego klubu karate TKKF „TĘCZA” zdobyły tytuł wicemistrza świata i do tego dołożyły drużynowy brązowy medal.

W Cork w Irlandii w dniach 6 – 9 lipca odbyły się Open Karate-do Shotokan World Championship IJKA 2017 (Otwarte Mistrzostwa Świata Karate-Do IJKA). Wystartowało w nich ponad tysiąc zawodników z 26 krajów z całego świata.

W mistrzostwach świata uczestniczyły 3 zawodniczki z powiatu gostyńskiego, reprezentujące klub karate TKKF „Tęcza” przy Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Gostyniu. I wszystkie trzy stanęły na podium!  Pokonały wiele wyśmienitych rywalek i utytułowanych przeciwniczek, pokazując swoje doskonałe przygotowanie zarówno w kata (układ walki z kilkoma przeciwnikami), jak i w kumite (walka sportowa).

Tytuł wicemistrzyni świata wywalczyła w kata indywidualnym seniorek starszych Józefa Glapiak (1. Dan). Mówiła chwilę po dekoracji: - „Nie spodziewałam się takiego sukcesu. Było ciężko. Rywalki były znakomicie przygotowane i miały już za sobą wiele startów w światowych mistrzostwach i wiele sukcesów. Ale nie dałam się! Jestem szczęśliwa! To, jak do tej pory, jeden z największych sukcesów mojego życia! Dziękuję wszystkim, którzy uczyli mnie karate. Było warto!”

Na tym jednak Józefa nie zakończyła swoich startów i wywalczyła jeszcze brązowy drużynowy medal.  Drużyna w składzie: Anna Glapiak (1. Dan), Małgorzata Glapiak (1. Dan) i Józefa Glapiak (prywatnie dwie córki i mama) wywalczyła brązowe medale mistrzostw świata i 3 miejsce w kata drużynowym seniorek. W drodze do podium zmierzyły się z wieloma utytułowanymi przeciwniczkami i pokazały, że w Gostyniu uprawiane jest karate na światowym poziomie.

Swoich sił w kumite (walka sportowa) próbowała Małgorzata Glapiak i dotarła do półfinałów, w których nieznacznie przegrała z późniejszą mistrzynią świata. Ostatecznie została sklasyfikowana tuż za podium. Warto zaznaczyć, że dla Małgorzaty to już drugi start w mistrzostwach świata karate. W 2014 roku wywalczyła w barwach TKKF „TĘCZA” tytuł indywidualnej wicemistrzyni świata w kumite seniorek i tytuł drużynowej  wicemistrzyni świata w kumite seniorek.

 

Gratulacje należą się Waldemarowi Szwedkowi (7. Dan) za znakomite przygotowanie zawodniczek do mistrzostw świata. Shihan Szwedek jest bardzo zadowolony ze startu swoich podopiecznych: - „To doskonały wynik, potwierdzający skuteczność przygotowań sportowych do mistrzostw świata. Dziewczyny ciężko pracowały już od ubiegłego roku. I to opłaciło się. Gratuluję karatekom, i to zarówno Józefie, która wywalczyła wicemistrzowski tytuł, jak i Gosi i Ani, które razem z mamą wywalczyły mistrzowski brąz. A Gosia swoimi walkami w kumite pokazała, że jest w ścisłej światowej czołówce. Dziękuję też instruktorom: Mieczysławowi Polewskiemu (4. Dan), Mirosławowi Sobkowiakowi (4. Dan) i Marcinowi Dankowi (2. Dan) za wsparcie i pracę w trakcie przygotowań do mistrzostw.”

 

Warto przypomnieć, że Shihan Szwedek ma na swoim koncie tytuł wicemistrza świata w kata – Ateny (Grecja) 1996 oraz III miejsce w mistrzostwach świata w kumite w samym sercu karate - w japońskim Gifu w 1999 r. A jego wychowankowie z TKKF „TĘCZA” zdobyli łącznie 5 tytułów mistrzów świata, 18 tytułów wicemistrzów świata i 5 brązowych medali na mistrzostwach świata.

Wyrazy uznania i podziwu dla wicemistrzyni świata i brązowych medalistek mistrzostw świata karate w Irlandii!

 

 

 

źródło: Mirosław Sobkowiak

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 24.12.2018 20:58
poniedziałek, 26.11.2018 21:40
poniedziałek, 26.11.2018 21:06
czwartek, 2.8.2018 03:05
czwartek, 2.8.2018 02:27