komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl

wtorek, 16 sierpnia 2022

Rocha, Stefana

Szlak „Śladami historii…” powiększony

poniedziałek, 26.11.2018 21:40 , komentarze: 0 , odsłony: 19628

Z 23 tablic składa się obecnie gostyński szlak „Śladami historii…” Takim tytułem opatrzono projekt, polegający na sukcesywnym znakowaniu obiektów i miejsc, które odegrały istotną rolę w historii miasta i ziemi gostyńskiej. Dotychczas stawiano tablice w mieście, w czwartek 15 listopada 2018 roku pojawiły się trzy pierwsze tablice poza Gostyniem – w Czachorowie, Kunowie i w Starym Gostyniu (ta ostatnia tablica - na zdjęciu).
Przypomnijmy, że pierwsze cztery tablice zainstalowane zostały tuż przed końcem roku 2012. Kolejne pojawiły się w latach 2013-2016. Realizowany etapami projekt służy zarówno mieszkańcom, jak i turystom. Znakowane są miejsca i obiekty, o których wiedza historyczna nie zawsze jest powszechnie znana, choć były (lub nadal są) świadkami ważnych wydarzeń dla miasta i regionu. Partnerem w realizacji projektu jest Muzeum w Gostyniu.
Oprócz krótkiego tekstu i jego tłumaczeń na języki angielski i niemiecki, na każdej tablicy znajduje się schematyczny plan najbliższej okolicy oraz graficzna prezentacja dawnego wizerunku opisywanego miejsca lub obiektu. Autorem tekstów jest Robert Czub, dyrektor Muzeum w Gostyniu. Rysunki wykonał Marek Ratajczyk.
Prace dokumentacyjne, konstrukcyjne i budowlane zrealizowało Studio Reklamy JAG ze Śremu.
Za pomocą zlokalizowanego u dołu każdej planszy kodu QR posiadacze urządzeń mobilnych mogą szybko uzyskać dostęp do informacji zawartych w serwisie internetowym (it.gostyn.pl), który jest systematycznie rozbudowywany.

 

 

 

Wasze komentarze