komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl

środa, 6 lipca 2022

Gotarda, Dominiki

Strzelają już od 15 lat

środa, 22.2.2017 22:46 , komentarze: 0 , odsłony: 4702
kategorie artykułu:

W dniu 10.02.2017, już po raz 15-sty, uczniowie szkół z terenu gminy Krobia oraz uczniowie Zespołu Szkół w Gostkowie, spotkali się podczas Gminnych Mistrzostw w Strzelaniu z Karabinka Pneumatycznego, udowadniając tym samym, że zimowe ferie są doskonałą okazją nie tylko do wypoczynku, ale również do sportowo-strzeleckiej rywalizacji.
Tegoroczne mistrzostwa, których głównym organizatorem byli: Klub Żołnierzy Rezerwy LOK w Krobi oraz Gmina Krobia, odbyły się w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pudliszkach, a nad ich przebiegiem czuwali sędziowie z powiatowych struktur LOK w Gostyniu. Łącznie do strzeleckiej rywalizacji stanęło 76 zawodników, którzy zmierzyli się w kategoriach tak indywidualnych, jak i grupowych. Warto podkreślić, że prócz uczniów, „za broń chwycili” również tego dnia nauczyciele, policjanci, przedstawiciele Bractwa Kurkowego w Krobi, radni Rady Miejskiej w Krobi, gminni urzędnicy, członkowie Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK w Krobi oraz strażacy z OSP w Krobi.

W kategorii szkół podstawowych, zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej w Pudliszkach przed zespołami z Zespołu Szkół w Gostkowie oraz Szkół Podstawowych w Starej Krobi i Krobi. W grupie gimnazjów najcelniej strzelali reprezentanci ZSPiG w Pudliszkach, wyprzedzając drużyny ze Starej Krobi, Krobi i Gostkowa. W klasyfikacji generalnej szkół zwyciężyła reprezentacja ZSPiG w Pudliszkach, w ręce której powędrował tym samym „Puchar przechodni turnieju”. W „Wielkim finale” imprezy zwyciężyła z kolei drużyna Bractwa Kurkowego w Krobi, a na kolejnych miejscach podium uplasowały się odpowiednio reprezentacje: ZSPiG w Pudliszkach oraz Rady Miejskiej w Krobi.

Indywidualnie, w poszczególnej klasyfikacji, najlepsze wyniki uzyskali:
- uczennice szkół podstawowych – Weronika Jankowiak z ZS w Gostkowie,
- uczniowie szkół podstawowych – Jakub Smektała z ZSPiG w Starej Krobi,
- uczennice gimnazjum – Agnieszka Krystkowiak z ZSPiG w Pudliszkach,
- uczniowie gimnazjum – Ziemowit Żołędziowski z ZSPiG w Krobi
- grono pedagogiczne – Jagoda Grzelczak-Serwatka z ZSPiG w Pudliszkach.


Najlepszym zawodnikiem „Wielkiego finału” został Andrzej Jurkowski reprezentujący Bractwo Kurkowe w Krobi, który zdobył 88 na 100 możliwych punktów.

Podczas turnieju wręczono także odznaczenia Ligi Obrony Kraju, które za zaangażowanie w organizację Gminnych Mistrzostw w Strzelaniu z Karabinka Pneumatycznego oraz promowanie strzelectwa sportowego odebrali: Ewa Nele, Maciej Smektała oraz Maciej Jakubczak.
Nie zabrakło również podziękowań dla sponsorów, którzy od lat wspierają imprezę. Otrzymali je m.in. Adam Kulczak, Grzegorz Jesiak, Wiesław Urbański, Andrzej Szczepaniak oraz Janusz Białek. Specjalne podziękowanie otrzymał również Burmistrz Krobi Sebastian Czwojda, w imieniu którego odebrała je Sekretarz Gminy Krobia Katarzyna Szablewska.

Podczas imprezy oficjalnie przekazano także wiatrówki, które jeszcze w 2016 roku, za cenę 7300 zł, zakupione zostały z budżetu Gminy Krobia. Broń odebrali uczniowie szkół z Krobi, Starej Krobi, Pudliszek i Gostkowa, którzy będą teraz z niej korzystać by doskonalić swoje strzeleckie umiejętności.

 

 

źródło: Adam Sarbinowski -www. krobia.pl/ Facebook

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 24.12.2018 20:58
poniedziałek, 26.11.2018 21:40
poniedziałek, 26.11.2018 21:06
czwartek, 2.8.2018 03:05
czwartek, 2.8.2018 02:27