komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl

sobota, 29 stycznia 2022

Zdzisława, Franciszka

Nowoczesny sprzęt w gostyńskim szpitalu

piątek, 30.1.2015 22:02 , komentarze: 0 , odsłony: 3363

W ostatnim okresie Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazała gostyńskiemu szpitalowi sprzęt do ratowania zdrowia i życia noworodków. Wartość pozyskanych zestawów to ok. 230 tysięcy zł!

Na oddział noworodkowy szpitala powiatowego w Gostyniu, w którym miesięcznie rodzi się ok. 65 noworodków, trafił sprzęt medyczny przekazany przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oddział wzbogacił się m.in. o dwa inkubatory, w tym jeden z aparatem do wspomagania oddechu, otwarty inkubator, lampę do fototerapii oraz bilirubinometr.

Inkubatory noworodkowe infant flow, w tym jeden z aparatem do nieinwazyjnego wspomagania oddechu to wysokiej klasy urządzenia do intensywnej terapii noworodków. Otwarty mobilny inkubator ze stanowiskiem do resuscytacji Resuscitaire to urządzenie, dzięki efektywnej terapii cieplnej oraz zestawie wbudowanych urządzeń resuscytacyjnych, tworzy ergonomiczne stanowisko oceny poporodowej oraz resuscytacji noworodka. Sprzęt zapewnia kontrolowane ogrzewanie nowonarodzonego dziecka, a wbudowane moduły pozwalają na monitoring temperatury skóry oraz szybką ocenę APGAR. W komplecie ze stanowiskiem Resuscitaire znajdują się jeszcze dwa pulsoksymetry, umożliwiające monitorowanie poziomu wysycenia krwi tlenem oraz czynności serca, resuscytator oraz elektroniczna waga dziecięca. 

Z kolei bilirubinometr (nieinwazyjny miernik bilirubiny) stanowi delikatną, bezbolesną alternatywę dla tradycyjnego badania przesiewowego żółtaczki. Urządzenie pozwala na proste, szybkie i skuteczne wykonanie badania przesiewowego w dowolnym miejscu szpitala, bądź w gabinecie lekarskim. Gostyński szpital otrzymał także lampę do fototerapii, wykorzystywaną w leczeniu żółtaczki. Jest to urządzenie przenośne, przeznaczone do leczenia hiperbilirubinemii. Dzięki temu aparatowi noworodek może być poddany fototerapii (naświetlaniu błękitnym światłem) w swoim własnym łóżeczku, czy na ręku mamy bez potrzeby umieszczania go bez odzienia w inkubatorze czy przerywania karmienia lub zabiegów pielęgnacyjnych dziecka.

Rynkową wartość przekazanych przez WOŚP urządzeń szacuje się na ok. 230 tysięcy zł. To już kolejna partia sprzętu i urządzeń specjalistycznych, która trafiła z WOŚP do gostyńskiego szpitala. Ta wielokrotna pomoc Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to m.in. efekt bardzo aktywnego uczestnictwa mieszkańców, instytucji i firm powiatu gostyńskiego w corocznych finałach WOŚP.

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 24.12.2018 20:58
poniedziałek, 26.11.2018 21:40
poniedziałek, 26.11.2018 21:06
czwartek, 2.8.2018 03:05
czwartek, 2.8.2018 02:27