komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl

piątek, 3 grudnia 2021

Franciszka, Ksawerego

Zrób paczkę! i zostań Mikołajem!

poniedziałek, 16.11.2015 20:23 , komentarze: 0 , odsłony: 3836
kategorie artykułu:

Przyłącz się! Akcja polega na przygotowaniu paczki składającej się np. z zabawek, w tym edukacyjnych, gier planszowych, książek, przyborów szkolnych, słodyczy itp. dla dziecka wskazanego przez organizatorów (otrzymasz informację o płci i wieku dziecka). Wolontariusz grupowy lub indywidualny przygotowujący paczkę sam ustala jej wartość. Paczkę dostarcza się do PCPR w Gostyniu, ul. Nowe Wrota 7 do 8 grudnia. Zostanie ona przekazana dyskretnie rodzicom dziecka, którzy wręczą ją dziecku w czasie wigilii. Można też zebrać środki i przekazać je na np. leczenie stomatologiczne, rehabilitacy

jne lub okulistyczne dziecka, tak jak zdarzało się w latach ubiegłych.

Już ósmy rok z rzędu Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenie „DZIECKO” prowadzą akcję przygotowywania paczek z prezentami świątecznymi dla dzieci z najuboższych rodzin powiatu gostyńskiego. Akcja nosi nazwę „MIKOŁAJE 2015”.

Włączają się w nią ośrodki pomocy społecznej, które wraz z PCPR i Stowarzyszeniem „DZIECKO” przygotowują listy dzieci wymagających wsparcia, oraz darczyńcy: szkoły, organizacje pozarządowe, pracownicy firm sektora gospodarczego i mieszkańcy powiatu. Dzięki temu zostanie przygotowanych kilkaset dużych paczek dla dzieciaków, które nie mogą liczyć na prezent pod choinką. Poszczególni uczestnicy akcji obejmują swoim patronatem konkretne dzieci i przygotowują dla nich paczki. Paczki te następnie trafiają dyskretnie do rodziców, którzy, budując swój autorytet, wręczają te paczki dzieciom pod choinkę. Chodzi o to, żeby dzieci zobaczyły, że mają rodziców, którzy mimo przeciwności losu starają się być dobrymi rodzicami, a trudna sytuacja w tym nie przeszkadza, aby dać dziecku taką paczkę. Pracownicy i wolontariusze PCPR w Gostyniu, Ośrodków Pomocy Społecznej w Borku Wlkp., Gostyniu, Krobi, Pępowie, Piaskach, Pogorzeli, Poniecu i Stowarzyszenia „Dziecko” zadbają o to, by paczki trafiły do swoich adresatów przed Świętami Bożego Narodzenia.

Do akcji przyłączyły się już, oprócz organizatorów, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Przedszkole Miejskie nr 1 „Jedyneczka” w Gostyniu, Zespół Szkół w Bodzewie i pierwsi mieszkańcy powiatu gostyńskiego. Czekamy na zgłoszenia kolejnych Mikołajów.

Organizatorzy zapraszają tych, którzy chcą przygotować paczkę dl

a dziecka, do kontaktu z PCPR w Gostyniu (65 572 75 28) lub Stowarzyszeniem „Dziecko” (725 167 236). Koordynatorami akcji są Hanna Czwojda i Mirosław Sobkowiak.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 24.12.2018 20:58
poniedziałek, 26.11.2018 21:40
poniedziałek, 26.11.2018 21:06
czwartek, 2.8.2018 03:05
czwartek, 2.8.2018 02:27