komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl

poniedziałek, 27 września 2021

Wincentego, Mirabeli

Hallwick wspierał Kasię

wtorek, 11.11.2014 12:19 , komentarze: 0 , odsłony: 1409
kategorie artykułu:

Piętnastu podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski „KASIA” uczestniczyło w dziesięciomiesięcznych zajęciach terapeutycznych na pływalni „Na fali”.  Metodą Halliwick uczono niezależnego (od opiekuna) poruszania się w wodzie i pływania. W terapii tej wykorzystuje się zabawy, gry oraz różnego rodzaju aktywności celem oswojenia i przystosowania psychicznego do wody. Pomoc instruktora i środowisko wodne umożliwia pływakom opanowanie prawidłowych wzorców ruchu niemożliwych do wykonania na lądzie.

      Po początkowym oswojeniu z wodą uczestnicy poznali zasady kontroli równowagi, a następnie dochodzili  do poziomu umożliwiającego zerwanie bezpośredniego kontaktu z instruktorem. Wtedy, często pierwszy raz w życiu, doświadczali niezależności i samodzielności ruchu. Radość uczestników i satysfakcja opiekunów z dokonań na basenie jest ogromna. Wiceprezes stowarzyszenia Urszula Szefer podkreśla: – Bardzo ważne jest poświęcenie rodziców, którzy mimo swoich obowiązków zawodowych i rodzinnych, znajdują zawsze czas, by dowieźć swoje dzieci na zajęcia oraz być z nimi i regularnie ćwiczyć.

      Metoda Halliwick jest szczególnie ceniona przez terapeutów jako jedna z form wielokompleksowej rehabilitacji dzieci i dorosłych z uszkodzeniami układu nerwowego, z zaburzeniami słuchu i wzroku, jak również z zaburzeniami emocjonalnymi.
     W zajęciach trwających 465 godzin brało udział 15 podopiecznych Stowarzyszenia „KASIA” w wieku od 7 do 30 lat wraz ze swoimi opiekunami. Zajęcia zrealizowano w ramach projektu „HALLIWICK”, dofinansowanego przez Powiat Gostyński i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu ze środków PFRON. Projekt uzyskał też wsparcie finansowe Województwa Wielkopolskiego i Gminy Gostyń.
Dzięki ww. dofinansowaniu udział w zajęciach był dla uczestników całkowicie bezpłatny.

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 24.12.2018 20:58
poniedziałek, 26.11.2018 21:40
poniedziałek, 26.11.2018 21:06
czwartek, 2.8.2018 03:05
czwartek, 2.8.2018 02:27