komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl

piątek, 1 lipca 2022

Haliny, Mariana

Dlaczego warto stworzyć wizytówkę w Google?

piątek, 22.11.2019 20:41 , komentarze: 0 , odsłony: 6870
kategorie artykułu:

Każdy z nas codziennie trafia na wizytówki Google. Niestety, nie każdy korzysta z możliwości jakie oferuje bezpłatny profil firmy. Dzięki niemu informacje o naszej firmie pojawiają się w wyszukiwarce lub na mapach Google. To także świetne rozwiązanie dla użytkowników, którzy chcą szybko i wygodnie dotrzeć do najważniejszych informacji o firmie. Co warto wiedzieć o wizytówkach Google? Jakich korzyści dostarczają? I jak po nie sięgnąć? Podpowiadamy.

Wizytówki Google - na czym polega takie rozwiązanie?

Wizytówka w Google to usługa dedykowana w zasadzie każdej firmie, zarówno mniejszemu, jak i większemu biznesowi. Korzystając z niej, firma zyskuje możliwość zaprezentowania w sieci najważniejszych informacji na temat swojej działalności. Co więcej, informacje te wyświetlają się w organicznych wynikach wyszukiwania wraz z załączoną lokalizacją firmy na mapie.

Dzięki wizytówce firmy w Google użytkownicy uzyskują szybki i łatwy dostęp do takich danych, jak dokładny adres siedziby firmy, telefon kontaktowy, godziny otwarcia, a nawet opinie innych klientów na temat produktów / usług proponowanych przez firmę. Dane uzupełnione o zdjęcie oraz krótkie, aczkolwiek bogate w treści opisanie biznesu, pozwala firmie zdobyć nowych klientów, a użytkownicy, którzy już wiedzą o istnieniu firmy mogą sprawdzić potrzebne informacje, np. dotyczące godzin otwarcia.

Korzystając z rad specjalistów w wrocławskiej firmy EACTIVE zajmującej się pozycjonowaniem stron internetowych, wizytówki w Google to doskonała szansa na zwiększenie widoczności firmy w okolicy - "Niektórzy użytkownicy szukając danej usługi, takiej jak sklep z konkretnym zaopatrzeniem, czy lokal gastronomiczny, kierują się bliską odległością od ich domu. Firma, posiadając swoją wizytówkę w Mapach Google, zyskuje szansę, że wybiorą właśnie ją."

Jak dodać biznes do Google Moja Firma?

Skorzystanie z usługi i założenie profilu w Google Moja Firma jest naprawdę szybkie, proste i wymaga jedynie wprowadzenia odpowiednich danych na stronie www.google.com/business.

Warunek konieczny do spełnienia to posiadanie fizycznego adresu działalności - może to być adres siedziby firmy, nasze miejsce zamieszkania lub adres wirtualny (biura wirtualnego), na który może zostać dostarczona specjalna poczta z kodem weryfikacyjnym do potwierdzenia. Istotne jest także posiadanie konta Google (nie musi to być jednak konto Gmail).

Dlaczego warto sięgnąć po takie rozwiązanie?

Jeśli posiadamy firmę, wizytówka w Google z pewnością będzie opłacalna z finansowego punktu widzenia. Jeśli poszukujemy jako potencjalni klienci lokalnie konkretnej usługi, takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić nam czas. Jakich jeszcze korzyści dostarczają wizytówki w Google?

  • Firma pojawia się wysoko w wynikach organicznych wyszukiwania Google.
  • To doskonały sposób, aby biznes się wyróżnił i zyskał nowych klientów.
  • Użytkownicy szybko i wygodnie mogą dotrzeć do potrzebnych informacji.
  • Wizytówki pozwalają budować pozytywny wizerunek firmy, wzbudzić zaufanie wśród użytkowników, zdobyć ich lojalność (aktualizowane dane, opinie innych użytkowników, możliwość wejścia w interakcję z użytkownikami, etc.).
  • Dostęp do Google Moja Firma i sterowanie aplikacją może odbywać się na urządzeniach mobilnych.

Artykuł powstał we współpracy z eactive.pl
https://cdn.pixabay.com/photo/2014/09/24/14/29/mac-459196_960_720.jpg

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 24.12.2018 20:58
poniedziałek, 26.11.2018 21:40
poniedziałek, 26.11.2018 21:06
czwartek, 2.8.2018 03:05
czwartek, 2.8.2018 02:27