komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

piątek, 20 lipca 2018

Czeslawa, Hieronima

Bieg Mietkowski Półmaraton 15 maja – wystartowały zapisy!

czwartek, 17.3.2016 13:49 , komentarze: 0 , odsłony: 1156
kategorie artykułu:

W nadchodzącą wiosnę i lato nad Zalewem Mietkowskim nieopodal Świdnicy nie zabraknie sportowych imprez. Mietków powoli staje się bowiem kolebką lekkoatletycznych zmagań. Pierwszą imprezą, która zainauguruje lekkoatletyczny sezon letni nad zalewem, będzie 15 maja Półmaraton Mietkowski, do którego ruszyły zapisy.

Jesteście gotowi na super pozytywne biegowe emocje, wiatr, słońce i wodę? Do tego należy dodać jeszcze malownicze krajobrazy Przedgórza Sudeckiego i trasę biegnąca wokół Zalewu Mietkowskiego. To właśnie tam bowiem rozegrany zostanie Półmaraton Mietkowski, organizowany przez wrocławską Platformę Sportów Wytrzymałościowych.

W tym roku organizatorzy zdecydowali się wydłużyć dystans rozgrywanego już po raz czwarty Biegu Mietkowskiego, do półmaratonu. To tylko pozornie łatwy i przyjemny bieg, w rzeczywistości jednak trasa daje w kość największym twardzielom. Półmaraton Mietkowski to najlepszy sprawdzian przed rozgrywanym również tu w czerwcu - Triathlonem  Mietkowskim. — To najprawdopodobniej jeden z najpiękniejszych i najbardziej pozytywnych półmaratonów w Polsce, a już na pewno na Dolnym Śląsku — mówi Tomasz Sakuta, organizator biegu. Jednak ten bieg to prawdziwa bestia w owczej skórze. Zróżnicowana trasai warunki, które wycisną z biegaczy siódme poty.  Orzeźwiajaca bryza wiejąca znad Zalewu Mietkowskiego na starcie wydaje się być zbawienna jednak już po kilkuset metrach podbiegu, zaraz po starcie ten sam wiatr będzie największym przeciwnikiem biegczy, z którym przyjdzie im się mierzyć przez najbliższych 21 kilometrów, walcząc o każdy metr. — Jeżeli jesteście na to gotowi czekamy na Was na starcie 15 maja, ale mietkowski bieg to przede wszystkim niepowtarzalna atmosfera i świetna zabawa — zachęcają organizatorzy. 

W tym roku organizatorzy przygotowali również specjalną nagrodę dla tych biegaczy, którym bliżej będzie do końca, niż początku tabeli wyników. Skąd taki pomysł? — Do tej pory nie spotkaliśmy się bowiem z tym, aby na jakimkolwiek biegu na nagrodę mogli liczyć zawodnicy spoza czołówki,  chcemy to zmienić i pokazać, że w bieganiu chodzi przede wszystkim o świetną zabawę, a każdy kto przekroczy linię mety, jest tak naprawdę zwycięzcą – tłumaczą organizatorzy.

Zapisywać na bieg można się na oficjalnej stronie półmaratonu www.biegmietkowski.pl. Koszt rejestracji to 60 zł, lub 40 zł, jeżeli wybieramy opcję pakietu bez koszulki. Dla seniorów po 65 roku życia,  chcących wystartować  w biegu organizatorzy przewidzieli duże zniżki – koszt wpisowego dla nich to 15 złotych.

Start biegu 15 maja o godzinie 10:00 w Ośrodku Sportów Wodnych w Borzygniewie nad Zalewem Mietkowskim.

 

 

Wasze komentarze

Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Miral
Miral
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Auto Max
Auto Max
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica