Zwroty prowizji

czwartek, 27.5.2021 15:08 5469

Zwrot prowizji

11 września 2019 roku pojawiła się możliwość uzyskania zwrotu prowizji od kredytów. Sprawa dotyczy kilkuset tysięcy Polaków. Każda z osób, która konsolidowała kiedyś swoje kredyty (tzw. konsolidacja) albo spłaciła przed terminem kredyt gotówkowy ma prawo odzyskać od banku lub firmy pożyczkowej część prowizji oraz innych opłat tytułem wcześniejszej spłaty.

Nakaz zwrotu przez banki oraz inne instytucje finansowe części prowizji od kredytów i pożyczek spłaconych przed terminem wynika z wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE  oraz ustawy o kredycie konsumenckim, w których to zostały rozwiane wątpliwości, jakie narosły wokół stosowania art. 49 Ustawy o Kredycie Konsumenckim. Dla naszych Klientów oznacza to możliwość uzyskania zwrotu prowizji od pożyczek. To ważna zmiana w prawie, o której klienci nie wiedzą. Często w grę wchodzą bardzo duże kwoty – mieliśmy klientów, dla których udało się odzyskać nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Reprezentujemy klientów zarówno przed bankami, firmami pożyczkowymi, jak i SKOK-ami – w każdym przypadku klienci mają takie same prawa. Kluczowy jest fakt konsolidacji kredytów w przeszłości (również w przypadku gdy jeden bank konsolidował zadłużenie w innych bankach) albo spłata przed terminem kredytu gotówkowego. Zwrot należy się też w przypadku dobierania tzw. dodatkowej gotówki.

Pieniądze, które zwracamy naszym klientom są zawsze dla nich miłą niespodzianką, ale też wielką pomocą. Na początku mało kto wierzy, że to możliwe. Nikt z nas nie spodziewa się, iż bank odda jakieś pieniądze. A jednak tak jest, dowodem są nasi zadowoleni klienci i setki tysięcy złotych odzyskane już od banków i firm pożyczkowych.

Do każdej sytuacji podchodzimy indywidualnie. Idealnie gdy klienci posiadają zachowane  dokumenty kredytowe – wtedy możemy działać szybciej, dokładnie i niemal od ręki wyliczamy też w takim wypadku kwotę do zwrotu. Z doświadczenia wiemy jednak, że wiele osób takich dokumentów już nie ma, w takim wypadku też działamy skutecznie, sprawy jednak trwają trochę dłużej. Zawsze prosimy też klientów, by zastanowili się dobrze w jakich bankach bądź firmach pożyczkowych mieli kredyty. To daje nam szansę dotrzeć do wszystkich kredytodawców i odzyskać jak najwięcej środków.

 Najważniejsza informacja dla klientów to taka, że nie pobieramy żadnych opłat z góry. Nic się u nas nie wpłaca, nie trzeba przychodzić z pieniędzmi. Można przyjść, porozmawiać, sprawdzić. Wynagrodzenie dla kancelarii za naszą pracę pojawia się tylko i wyłącznie wtedy, gdy odzyskamy pieniądze dla naszych klientów. Wysokość wynagrodzenia zależy od stopnia skomplikowania sprawy – ustalamy je indywidualnie. Na sam zwrot trzeba chwilę poczekać zwykle około 1 - 2  miesięcy.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu: 600 920 159. Nasze biuro mieści się w Dzierżoniowie przy ul. Wrocławskiej 8 na pierwszym piętrze. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego bądź osobistej wizyty. Sprawy ulegają przedawnieniu więc warto sprawdzić jak najszybciej.