Powraca park iluminacji w Zamku Topacz. Tegoroczna tematyka to "Tajemnicze Ogrody" [Foto, Wideo, Cennik, Jak dojechać]

czwartek, 27.10.2022 08:00 1528 0

Już niebawem, w piątek 28 października do Zamku Topacz powraca park iluminacji. Będziemy mogli podziwiać wspaniałe instalacje ze świateł przygotowane przez Lumina Park. Tegoroczna trzecia edycja to całkiem nowa tematyka - Tajemnicze ogrody.

Tajemnicze Ogrody - co nas czeka?

Trasę przejścia rozpoczynamy od Ogrodu Gier, gdzie możemy np. zagrać w scrabble. Następnie naszym oczom ukaże się Ogród Dziwów, w którym natkniemy się na kolekcje szalonego podróżnika. Później trafiamy do Ogrodu Muzyki, gdzie ujrzymy różne instrumenty i posłuchamy nastrojowych melodii. Przez zapierający dech w piersiach Tunel przechodzimy do Wodnego Ogrodu, gdzie możemy podziwiać m.in. instalacje wodne. Po przejściu paru kroków czekać na nas będzie Ogród Sztuki. Warto zachować zimną krew, bo z niego przechodzimy do Ogrodu Strachów. Czaszki, tajemnicze postaci, pajęczyny - to tylko część atrakcji. Ponownie przechodząc przez Ogród Sztuki, trafiamy do ZOO Wrocław gdzie tuż przy ścieżce czyha na nas aligator. Po drodze zobaczymy również spoglądającego na nas tygrysa, żyrafę i słonia. Wydawać by się mogło, że nic już nas bardziej nie zachwyci, ale na końcu docieramy do Drzewa Życia. Majestatyczna konstrukcja, różnokolorowe lampiony - to idealne miejsce na pamiątkowe zdjęcie.

Ścieżka zwiedzania jest dłuższa niż w poprzednich edycjach - do przejścia czeka nas 1,6 km. W chłodne, późnojesienne oraz zimowe wieczory rozgrzeją nas napoje serwowane przy wejściu jak i na terenie parku.

O Lumina Park

Lumina Park otwiera swoje parki iluminacji również w Poznaniu, Bydgoszczy, Lublinie, a także poza granicami naszego kraju - w Budapeszcie, Pradze oraz Wilnie. Poza nową tematyką oraz różnorodnością ogrodów, czeka na nas 12 instalacji artystycznych, dzieła umieszczone na wodzie, dużo elementów interaktywnych oraz spektakularne show finałowe. Jak podkreślają organizatorzy, zużycie energii wbrew pozorom nie jest aż tak duże - dziennie park w Topaczu zużywa około 40 kW - dla porównania tyle, co średniej wielkości restauracja, tyle samo ile 2 duże piece do pizzy i 30 razy mniej niż stadion piłkarski. Instalacje są wykonane z energooszczędnych ledów.

W sumie wszystkie parki składają się z 214 462 ledów, 280 km sznurów elektrycznych, 27 instalacji artystycznych wykonanych przez 7 europejskich artystów, a najwyższa instalacja ma aż 15 metrów wysokości.

Ceny biletów i godziny otwarcia

Park będzie czynny od wtorku do niedzieli w godzinach 16.00 - 21.00 do 2 lutego 2023 roku. Jednak uwaga, godziny otwarcia zmieniają się zależnie od zachodu słońca:

  • Od 28.10 do 29.10 - 17.30
  • Od 30.10 do 30.11 - 16.30
  • Od 01.12 do 09.01 - 16.00
  • Od 10.01 do 31.01 - 16.30
  • Od 01.02 - 17.00

Ostatnie wejście odbywa się o 20.00..

Wtorek-czwartek:
bilet normalny - 31 zł
bilet ulgowy - 27 zł
bilet rodzinny - 105 zł

Piątek-niedziela:
bilet normalny - 35 zł
bilet ulgowy - 31 zł
bilet rodzinny - 119 zł

Dzieci do 2. roku życia bezpłatnie.

Można wprowadzać psy.

Bilet rodzinny obowiązuje dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci lub 1 osoby dorosłej i 3 dzieci (dzieci do 18. roku życia) lub posiadaczy Karty Dużej rodziny dla każdego członka rodzinny za jej okazaniem.

Z biletu ulgowego skorzystać mogą uczniowie, studenci (do 26 roku życia) emeryci, renciści oraz osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie.

Dojazd

Park iluminacji "Tajemnicze ogrody" usytuowany jest w Zamku Topacz w miejscowości Ślęza. Adres to ulica Templariuszy 1, Ślęza. Przy obiekcie znajduje się parking.

Można skorzystać również z komunikacji miejskiej - dojeżdża tu linia autobusowa 612, którą dojedziemy na taryfie miejskiej (bilet kosztuje tyle, ile w granicach Wrocławia). Najbliższy przystanek to Ślęza - skrzyżowanie - zlokalizowany 600 m od parku. Autobus kursuje z Krzyków przez Partynice, Bielany Wrocławskie, Ślęzę, Wysoką, Ołtaszyn, Wojszyce i dalej ulicą Borowską do Dworca Autobusowego lub odwrotnie.

Nowa wystawa w Muzeum

W znajdującym się na terenie zamku Muzeum  Motoryzacji niedługo będziemy mogli podziwiać kolejną wystawę - Camping w czasach PRL.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z konferencji, muzeum oraz parku iluminacji podczas inauguracyjnego przejścia. Do obejrzenia jest również wideo z przejścia przez najbardziej spektakularne części parku.

foto, wideo, tekst: doba.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)