komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

poniedziałek, 24 września 2018

Gerarda, Ruperta

ADA, to wypada!

piątek, 14.9.2018 09:10 , komentarze: 0 , odsłony: 736
kategorie artykułu:

Zapewne wiele razy słyszeliście – czy to w dzieciństwie, czy w okresie dojrzewania, ba, nawet w dorosłym życiu – że czegoś nie wypada. Zarówno od osób postronnych, starszych, jak i od najbliższych. Zapewne w myślach mówiliście to niejednokrotnie: Nie, nie wolno, nie wypada mi – bo co powiedzą inni, jak zareagują. Upragnione działania czy plany natrafiały na barierę.

Powód jest dobrze znany. Utarte schematy społeczne, konwenanse, opinie innych. Jednak o ile w dorosłym życiu łatwiej można sobie z tym radzić i podejmować samodzielne decyzje, o tyle w dzieciństwie presja otoczenia często staje się na tyle przytłaczająca, że dziewczynkom i chłopcom nie starcza odwagi, by ją pokonać. Gubią przez to swoją wyobraźnię i kreatywność, za którymi stoją cicho skrywane marzenia.

Czas z tym skończyć i wymazać słowo NIE, bo poradniki dobrego wychowania dla panien dawno odeszły do lamusa. Trzeba powiedzieć na głos:

ADA, TO WYPADA!
#adatowypada 

Bohaterki tej książki wiedzą o tym najlepiej, bo same pokonały niejedną przeszkodę. Teraz dzielą się swoimi doświadczeniami, a ich opowieści mogą być inspiracją i dla dziewczynek, i dla chłopców.

Swoje historie opowiadają: Ewa Błaszczyk, Katarzyna Bonda, Marta Dymek, Irena Eris, Magdalena Fikus, Agnieszka Graff, Agnieszka Holland, Joanna Klimas, Mela Koteluk, Olga Kozierowska, Katarzyna Kozyra, Ewa Łętowska, Katarzyna Miller, Marta Sziłajtis-Obiegło, Natalia Partyka, Karolina Baca-Pogorzelska, Katarzyna Rosner, Beata Stelmach, Kamila Szczawińska, Dorota Wellman i Agnieszka Więdłocha.

FRAGMENT książki

Wysłuchały ich i książkę napisały

Zofia Karaszewska i Sylwia Stano – mamy, dziennikarki, blogerki i pasjonatki literatury.

Polecają dobre książki w radiu, piszą recenzje i artykuły. Autorki bloga Ksiazniczki.pl. Jako Bibliocreatio tworzą indywidualne kolekcje książkowe i literacką kolekcję odzieży. Kreują i wspierają kampanie społeczne, np. „Czytaj! Zobacz więcej”, „Czytam sobie”, oraz Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie.

Rozmowy z naszymi bohaterkami to były wspaniałe lekcje życia i radości. Jeśli czegoś żałujemy, to tego, że nie dostałyśmy takich rad, jak same byłyśmy małymi dziewczynkami. Jednak wiele ze wskazówek zawartych w tej książce przyda się nawet tym dorosłym Adom. 
Każda nasza bohaterka jest inna. Niektóre szanują zasady, inne lubią je łamać, zmieniając przy tym świat. Na lepsze! 
„Ada, to wypada!” nie jest poradnikiem. To próba innego spojrzenia nie tylko na rozwój, sukces czy pielęgnowanie talentów, ale na siebie! Spojrzenia, które zakłada akceptację słabości przy równoczesnym szacunku dla własnych atutów. Nawet jeśli nie mieszczą się w społecznych schematach, a może zwłaszcza wtedy. Bo wypada żyć w zgodzie ze sobą! 

Zofia Karaszewska i Sylwia Stano – autorki

 

Premiera książki – 19 września.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 12 godz temu
sobota, 22.9.2018 21:50
piątek, 21.9.2018 23:48
2
piątek, 21.9.2018 22:36
4
piątek, 21.9.2018 20:30
4
piątek, 21.9.2018 11:45
4
piątek, 21.9.2018 10:23
1
czwartek, 20.9.2018 22:00
5
czwartek, 20.9.2018 21:47
2
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Pracuj z GoWork
Pracuj z GoWork
Tomograf3D
Tomograf3D
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
SZKOŁA AUXILIUM
SZKOŁA AUXILIUM
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status