komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

wtorek, 25 września 2018

Aurelii, Wladyslawa

Czarne światła. Spektrum

sobota, 8.9.2018 08:05 , komentarze: 0 , odsłony: 281
kategorie artykułu:Tytuł:
Czarne światła tom 2. Spektrum
Autor: Martyna Raduchowska
ISBN:   978-83-280-4524-8
Oprawa:  miękka
Grafika okładkowa: Dominik Broniek
Orientacyjna liczba stron: 416
Cena detaliczna brutto: 39,99 zł
Wydanie : 1
Data premiery: 3 października 2018 r.
Wydawnictwo: Uroboros

 Technologia rozdarła to miasto na pół.

Wydawało się, że ostatnie granice ludzkich możliwości zostały zniesione. W powszechnym użyciu są androidy – prawie doskonałe kopie człowieka. Wyposażone w sztuczną inteligencję, niesamowicie szybkie, zdolne do błyskawicznej regeneracji, są o wiele bardziej wytrzymałe niż ich pierwowzór. I o wiele bardziej niebezpieczne. Dlatego dezaktywuje się je przy najmniejszych objawach nieposłuszeństwa – kulką w łeb. Ludzie zaś dzięki wszczepom i implantom mogą upgrade’ować swoje ciało i umysł niczym postaci z gier komputerowych. Ci, których na nie stać, bogacą się jeszcze bardziej. Biedni spadają na samo dno drabiny społecznej.

Szansą dla wykluczonych jest reinforsyna. Geniusz w pigułce, dostępny na każdą kieszeń. Gdy zapada decyzja o wycofaniu jej ze sprzedaży, atak na siedzibę jej producenta jest nieunikniony. Magazyny pustoszeją w jednej chwili. Reinforsyna zalewa ulice falą neurochemicznego szaleństwa.

B-Day. Dzień Buntu. Dzień, który zmienił Jareda Quinna w nafaszerowanego elektroniką cyborga. On sam niewiele z niego pamięta. Tylko Maya, jego replikantka, wie, co naprawdę się wtedy wydarzyło.

 

Recenzje 

Mówi się, że Maja Lidia Kossakowska jest pierwszą damą czy królową polskiej fantastyki, a ja mam wrażenie, że w młodym pokoleniu właśnie zaczyna kiełkować owej fantastyki księżniczka.

Michał „Drzewo” Talaśka, naekranie.pl, recenzja „Łez Mai” 

Pierwsze spotkanie z Martyną Raduchowską to była "Szamanka od umarlaków", niezłe urban fantasy pozycjonowane powyżej średniej dla wydawanego w Polsce. Potem był "Demon luster", niby kontynuacja, ale coś jakby inne trochę to było, mroczniejsze. A teraz mamy "Łzy Mai" i powiem szczerze, że jeśli autorka nie napisze dalszego ciągu, to pojadę, siędę sobie pod jej domem, ogłoszę strajk głodowy i się oplakatuję. A że zbywającej masy mam sporo, to i strajk może być długi, tak więc ten tego, żeby nie było, ostrzegam, Pani Martyno!

Tramwaj nr 4 o „Łzach Mai” 

Martyna Raduchowska (ur. 1987) – polska pisarka fantasy. Z wykształcenia jest psychologiem i kryminologiem, pisarką – z zamiłowania. Zadebiutowała w 2007 roku opowiadaniem Całą prawda o PPM (wydanym przez Fabrykę Słów w antologii Kochali się, że strach). Autorka dwóch świetnie przyjętych przez czytelników powieści o Idzie Brzezińskiej – szamance od umarlaków (powieści Szamanka od umarlaków i Demon luster), które ukazały się nakładem wydawnictwa W.A.B. Spektrum to drugi po Łzach Mai tom cyklu Czarne światła.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 12 godz temu
1
wczoraj, 18 godz temu
1
niedziela, 23.9.2018 06:00
sobota, 22.9.2018 21:50
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
SZKOŁA AUXILIUM
SZKOŁA AUXILIUM
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pracuj z GoWork
Pracuj z GoWork
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Tomograf3D
Tomograf3D
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny